Problemi drmaju klub: Primorska napušta ABA ligu, spremna zamena?

Košarkaški klub Primorska mogao bi da ostane bez učešća u ABA ligi naredne sezone, a razlog su finansijski problemi.

Klub iz Kopra je bio jedno od najprijatnijih iznenađenja u regionalnom takmičenju ove sezone. Pred Primorskom su padali Partizan, Crvena zvezda, Mornar, Budućnost, Cedevita Olimpija…

https://meridiansport.rs/kosarka-aba-liga-fibaliga-sampiona-igokea-mornar-taj-voler-pojacanje/

Ipak, kako prenose “Vijesti” sjajnoj priči ovog kluba je nažalost došao kraj.

Generalni sponzor je napustio klub u trenucima borbe za plej-of. Nakon toga usledio je odlazak trenera Jurice Golemca, a potom i najboljih košarkašaŽan-Marka Šiška, Marka Jagodić-Kuridže, Lensa Herisa

Priča se da bi njihovo mesto mogao da zauzme MZT iz Skoplja, koji je poslednji put član najboljeg društva ABA lige bio 2018. godine.

PLANOVI CEDEVITE: Videćemo šta ćemo sa obojicom Simonovića…

OBAVEZNO POGLEDAJTE – NBA FINALE 1993. GODINE: Džordan je ugasio “sunca” uz rekordan 41 poen po meču!

42 Komentara

    Nije mi jasno zašto ih je sponzor napustio bas kada im je islo i kada su bili ozbiljni kandidati za pley-of a cak po meni su mogli i da osvoje Aba ligu, setimo se kako se samo Primorska ranije prosetala i kroz Aba 2!

    Pa sponzori su u klubu zbog interesa ne iz ljubavi prema klubu. Ko je odabrao takve sponzore.

    To se videlo i na pocetku sezone, nakon samo par kola prodali su gotovo ceo tim.

    Ovo nije iznenadjujuca vest. Primorska je svakako bila instant ekipa, tako da takve ekipe nemaju dug vek trajanja i pistojanja. Jednostavno tu kontinuitet ne postoji.

    Steta steta, a najgore što verovatno nece biti jedini

    E bas mi ih nije zao ima toliko gladnih i bolesnih ljudi i ja cu klub jedan da zalim, svasta

    Pa nemoras da ih zalis. Al ovde nisu Tema gladni i bolesni vec teska finansijska situacija kosarkaskog kluba.

    Ima tu dobrih igraca , nacice sigurno dobro mestoo. Ali je stetaa za klub da propadnee. Ipak su svi dali mnogo.

    Mozdaa nije sve takoo loseee. Nadam se da ce naci neko dobro resnje daa ne zavrse bas ovakoo.

    Nisu losaa ekipaaa, stetaa stoo sponozori nisu ostali uz njih.

    Korektno su igrali. Al ekipa se drzi dok je sponzor aktivan, cim se on povuce igre vise nema.

    nadam se da ce se izvuci finansijski

    Oni izgleda najgore prodjose posle koronre.

    Veoma moguce da ce da se desi to

    Upropasti ih virus.Šteta i za njih i za ABA ligu.

    Oni još od zimus kubure sa finansijam, čudi me da se do sada nisu ugasili

    A vala svasta ih je snaslo,Splet losih okolnosti ih mozda baca u istoriju sa sansom koju nisu iskoristili

    velika steta zaista, sve se zaredjalo bezveze

    Mozda nadju neko resenje pa ne bude sve tako crno i ostanu u ABA ligi, jer stvarno zasluzuju da budu tu

    Steta a tako su dobro krenuli

    Dobro krenuli, ja msm ovi se bore za play of garant al eto vidis

    To nije njihova krivica, jednostavno visa sila

    Sta ce, ovaj virus je uticao i na finansijsku situaciju

    Bas steta za ovaj klub, sta ih sve zadesi za kratko vreme.

    Propade sav trud, rad i uspeh. Bezveze….

    Zalosno sto ni oni koji su radili za taj klub nisu verovali u njega… a sponzori kao sponzori. Idu tamo gde im je sigurna kinta.

    Velika steta za ovu ekipu ,prikazali su mnogo na terenu , i posle svega ovako da sponzor digne ruke od njih ,nisam očekivao iskreno

    I ja sam bas iznenadjen. Neverovatno da su ih tako lako pustili niz vodu.

    Nista gore ih nije moglo zadesiti. Nazalost. Svi beze kad je najteze.

Postavi odgovor