NIZ SE NE PREKIDA: FMP preko Zadra do nove pobede!

Košarkaši FMP-a uspeli su da nastave sjajan niz koji imaju u ABA ligi.

Tim iz Železnika je na domaćem terenu uspeo da savlada ekipu Zadra rezultatom 83:76.

To je ukupno bila peta pobeda u nizu FMP-a ove sezone u ABA ligi.

Zadrani su mnogo bolje otvorili meč, bolje su se snašli u pravoj pucačkoj paljbi. Nakon prvih deset minuta igre rezultat je bio 29:24 za goste.

Do kraja poluvremena hrvatska ekipa je održala prednost, a onda je usledila serija domaćna.

FMP je na krilima Nerandžića dobio treću deonicu rezultatom 22:10 i preuzeo rezultatski plus na svoju stranu.

Zadar se nije predavao, ali je domaći sastav zahvaljujući odličnim kreacijama Brajsa Džonsa uspeo da zadrži prednost i ostvari novi trijumf.

Najbolji kod FMP-a bio je Nerandžić sa 23 poena i sedam skokova, dok je Brajs Džons dodao 16 uz šest asistencija.

Kod Zadra bolji od ostalih bio je Aleksandar Bursać sa 14 poena i pet skokova.

MATINE NA NOVOM BEOGRADU: Džons vodio FMP do pobede u srpskom derbiju!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: RADNICKI 1923 ZVEZDA I PARTIZAN CUKARICKI – Meridian PES Predictor ep.105 @Beki