Sezona u ABA ligi je okončana bez šampiona, a ekipa Mornara se nada da će naredne sezone nastupati u Evrokupu.
Poznato je da će Crvena zvezda igrati u Evroligi, Budućnost i Cedevita Olimpija će u Evrokup (imaju i pozivinicu FIBA), Partizan će odluku o tome da li će se takmičiti u FIBA Ligi šampiona ili Evrokupu doneti u petak.
Takođe, gotovo je izvesno da će i Barani igrati u Evrokupu, prenosi crnogorski sajt “CdM”.
Prvi čovek Mornara Đorđije Pavićević potvrdio je pre nekoliko dana da je taj klub poslao prijavu za učešće u Evrokupu. Ekipe koje će učestvovati u ovom takmičenju će se navodno znati do 15. juna.
– Nadamo se i verujemo da ćemo biti učesnici Evrokupa naredne sezone – rekao je Pavićević za “Dnevne novine”.
Mornar je uveliko krenuo da pravi tim za narednu sezonu. Barani su zadržali Ajzeu Vajtheda, Džejkoba Pulena, Derika Nidama i Seada Šehovića sa kojima su potpisali nove ugovore.
Stigla su i dvojica novih košarkaša – Aleksandar Lazić (Primorska) i Tejlor Smit (Nanter).
Treba reći da važeće ugovore sa crnogorskim klubom imaju Milko Bjelica, Uroš Luković, Radoje Vujošević, Vukota Pavić, Nemanja Vranješ i Marko Mugoša.
Do početka priprema se očekuje da u Mornar stignu još dva igrača – pominju se Marko Jeremić i Erl Klark.



Goran85
Imaće dobru ekipu,svakoga će moći dobiti.
Scar
Dosta su se pojačali možda i urade nešto u Evro kupu.
Nemanja
Sa ovakvim pojačanjima biće ti vrhunska ekipa
Nina
Mornar postaje sve bolja ekipa, nije isključeno da ce nastupiti u evrokupu
Lakidis
Pa na osnovu rezultata ne bi trebalo da se dovodi u pitanje ucesce Mornara u Evrokupu naredne godine! E sad, ko zna kakve planove ima Bartomeu!
Igorconga
Pa posto je sezona završena u Eurocupu i Aba ligi, Mornar po starim zaslugama zaslužuje da igra Eurocup, ali zbamo svi kakav je “Lazov” advokat iz Katalonije Djordi Bertomeu!
Kiki
Ozbiljnu ekipu su napravili,bice konkurenti ozbiljni
M
Mornar je napravio ozbiljnu ekipu i mislim da ce se dobro pokazati u ec