GDE ĆE BARANI? U Mornaru se nadaju učešću u Evrokupu

Sezona u ABA ligi je okončana bez šampiona, a ekipa Mornara se nada da će naredne sezone nastupati u Evrokupu.

Poznato je da će Crvena zvezda igrati u Evroligi, Budućnost i Cedevita Olimpija će u Evrokup (imaju i pozivinicu FIBA), Partizan će odluku o tome da li će se takmičiti u FIBA Ligi šampiona ili Evrokupu doneti u petak.

Takođe, gotovo je izvesno da će i Barani igrati u Evrokupu, prenosi crnogorski sajt “CdM”.

Prvi čovek Mornara Đorđije Pavićević potvrdio je pre nekoliko dana da je taj klub poslao prijavu za učešće u Evrokupu. Ekipe koje će učestvovati u ovom takmičenju će se navodno znati do 15. juna.

Nadamo se i verujemo da ćemo biti učesnici Evrokupa naredne sezone – rekao je Pavićević za “Dnevne novine”.

Mornar je uveliko krenuo da pravi tim za narednu sezonu. Barani su zadržali Ajzeu Vajtheda, Džejkoba Pulena, Derika Nidama i Seada Šehovića sa kojima su potpisali nove ugovore.

Stigla su i dvojica novih košarkašaAleksandar Lazić (Primorska) i Tejlor Smit (Nanter).

Treba reći da važeće ugovore sa crnogorskim klubom imaju Milko Bjelica, Uroš Luković, Radoje Vujošević, Vukota Pavić, Nemanja Vranješ i Marko Mugoša.

Do početka priprema se očekuje da u Mornar stignu još dva igrača – pominju se Marko Jeremić i Erl Klark.

AMERIKANAC NAPUSTIO ZVEZDU Gist više nije član crveno-belih?

OBAVEZNO POGLEDAJTE: FILIPOVIĆ: OI će mi biti poslednje reprezentativno takmičenje!

8 Komentara

    Imaće dobru ekipu,svakoga će moći dobiti.

    Dosta su se pojačali možda i urade nešto u Evro kupu.

    Sa ovakvim pojačanjima biće ti vrhunska ekipa

    Mornar postaje sve bolja ekipa, nije isključeno da ce nastupiti u evrokupu

    Pa na osnovu rezultata ne bi trebalo da se dovodi u pitanje ucesce Mornara u Evrokupu naredne godine! E sad, ko zna kakve planove ima Bartomeu!

    Pa posto je sezona završena u Eurocupu i Aba ligi, Mornar po starim zaslugama zaslužuje da igra Eurocup, ali zbamo svi kakav je “Lazov” advokat iz Katalonije Djordi Bertomeu!

    Ozbiljnu ekipu su napravili,bice konkurenti ozbiljni

    Mornar je napravio ozbiljnu ekipu i mislim da ce se dobro pokazati u ec

Postavi odgovor