PREDSEDNIK FENERA: Od početka smo želeli da Obradović ostane!

Predsednik košarkaškog kluba Fenerbahče, Ali Koč, je istakao da mu je žao što je Željko Obradović napustio klupu ekipe iz Istanbula.

On navodi da su svi želeli da popularni “Žoc” ostane idalje na klupi ovog velikana, ali to se neće desiti.

Najtrofejniji evropski košarkaški trener je Fener napustio posle sedam godina, a Koč naglašava da je ta odluka samo njegova.

Da li mislite da bismo legendu kao što je Obradović pustili s namerom? Od početka smo želeli da ostane, tokom sezone smo nekoliko puta hteli da produžimo ugovor, ali nismo beležili dobre rezultate. On je govorio “hajde da pričamo kada se sezona završi”. Posle poraza u decembru Željko je ponudio ostavku. Tada smo mu rekli da smo iza njega i da ima našu podršku. Zahvalio nam se što smo ga podržali u teškom trenutku – rekao je Koč za “Haber Turk”.

https://meridiansport.rs/kosarka-acb-liga-baskonija-trener-novi-ugovor-dusko-ivanovic/

Pojedini mediji su preneli da je razlog Željkovog odlaska iz Fenera finansijske prirode.

Nismo ni došli do pitanja plate, ali smo imali velike planove. Pričali smo s Željkom o planu za novu sezonu, a on je rekao da mora da pita porodicu. Ipak, doneo je odluku kakvu je doneo i poštujemo je. Želeli smo da nastavimo s našim učiteljom i sve smo radili planski. Igrači su potpisivali višegodišnje ugovore, ali onda je usledila pandemija. Žao nam je, kao i svim navijačima Fenerbahčea – zaključio je prvi čovek kluba iz Istanbula.

Sjajni 60-godišnji stručnjak je odlučio da napravi pauzu od godinu dana, tako da naredne sezone neće voditi nijedan klub.

POZNATA ZAMENA ZA PEŠIĆA Jasikevičijus na klupi Barselone!

OBAVEZNO POGLEDATI: Meridian prikupio 2 MILIONA za malu Sofiju!!!

9 Komentara

    Ne bih voleo da se oprosti od trenerske karijere na ovaj nacin , makar dodji u Partizan da te ispratimo kako dolikuje🙃

    Svako bi hteo Zeksa za trenera,naravno…

    Pravio je velike rezultate sa Fenerom..veliki trener.

    mislim da mu je i potreban odmor malo ako ne i za stalno,najtrofejniji si trener u evropi,uzivaj malo u zivotu,sta ce ti vise to nerviranje,jedi kokice i gledaj kosarku legendo

    Cim.tone brod Zelimir prvi pobegao,lako je kad se imaju milioni

    Zasluzeno mu je lako

    Mozda mu je to i nqjbolja odluka i najboljima dolazi do prezasicenja i potrreban im je odmor
    Mislim i da je kobni decembar uticao na odluku cim im je tako govorio kad god se spomene produzetak saradnje.

Postavi odgovor