KINESKI FIJASKO Srbija bez medalje, lekcija koja boli i boleće

Košarkaška reprezentacija Srbije zaustavljena je u četvrtfinalu Svetskog prvenstva, pošto je poražena od Argentine sa 97:87.

Ovakav ishod je potpuno neočekivan. Veliko razočaranje. “Orlovi” su pre početka šampionata važili za jednog od glavnih favorita za osvajanje neke od medalja i to one najsjajnije, ali od toga neće biti ništa.

Svi su nadali zlatu, ipak Srbija nije prikazala igru dostojnu odličja u poslednja dva duela, a moraćemo još da čekamo na novo svetsko zlato. Do njega nismo uspeli da dođemo ni posle 17 godina.

Nemanja Bjelica nije ličio na sebe u duelu sa Argentinom (FOTO: Starsport/Xinhua/Zhu Zheng)

Srbija ni na ovom meču, baš kao na utakmici sa Španijom nije ličila na tim sa početka pvenstva kada je mlela rivale. Istina ti protivnici nisu bili ni blizu kvaliteta Španije i Argentine, ali “orlovi” su izgledali dobro.

Na ovom meču je naš pokazao veću želju za pobedom i zasluženo se našo u polufinalu i očekuje ga borba za medalje.

“Gaučosi” su počeli sjajno utakmicu. Služio ih je šut za tri poena. Pogađali su Kampaco i Vildoza, kasnije im se pridružio i Garino. Ovaj prvi je u nekoliko navrata odlično asistirao za visoke igrače.

To je samo dalo dodatni podstrek izabranicima Serhija Ernandeza koji su konastantno uvećavali razliku, a ona je na kraju prvog poluvremena iznosila pet razlike – 54:49.

Bogdanović nije mogao sam (FOTO: Starsrpot/Xinhua/Xue Yubin)

Očekivala se rekacija naših košarkaša u nastavku susreta, ali umesto toga Argentina je nastavila u istom ritmu. Skola je dominirao u reketu, Kampaco i Laprovitola su odlično dirigovali igrom.

Kod nas niko nije bio na nivou osim Bogdana Bogdanovića i koliko-toliko Nikole Jokića, koji nažalost nisu mogli sami, dok je odbrana bila loša. To najbolje pokazuje činjenica da smo primili 97 poena.

Istina povela je Srbija na kraju poslednjeg perioda 68:70, no to je bio poslednji bljesak izabranika Aleksandra Đorđevića.

U našoj reprezentaciji Bogdanović je postigao 21 poen, Jokić je ostvario dabl-dabl od 16 poena i 10 skokova.

Kod Argentine najbolji je bio Luis Skola koji je meč završio sa 20 poena, pratio ga je Fakundo Kampaco sa 18 poena i 12 asistencija.

Ipak, ovog nije kraj za “orlove”. Ekipu očekuje borba za plasman od 5. do 8. mesta, ali to može biti važno za plasman na Olimpijske igre, jer Srbija još uvek ima šansu da se domogne najveće sportske smotre na svetu.

Srbija će igrati protiv poraženog iz duela Amerika – Francuska.

OBAVEZNO POGLEDAJTE Dušan Bulut ” Mr. Bullutproof “: Šanse Srbije na SP, trojka protiv Amera i trka sa Miličićem na 100m

Postavi odgovor