Košarkaš Turske Džedi Osman uprkos porazu Srbije od Španije veruje da su “orlovi” i dalje najveći favorti za zlato na Mundobasketu.
– Srbija je imala loše veče protiv Španije, ali je za mene i dalje najveći favorit na Svetskom prvenstvu. Argentina igra dobru košarku, biće to teška utakmica. Ipak, mislim da će Srbija pobediti svojim spojem iskustva i mladosti – rekao je Osman.
ZEMLJA KOŠARKE Momci, izađete na teren kada je najteže i – pobedite
Igrač Klivlenda se dotako Nikole Jokića za koga smatra da je neverovatan.
– Svi znaju kakav je igrač. Jako je teško da neki evropski igrač dođe do tog nivoa u NBA. Bili su Vlade Divac, Hido Turkoglu, Dirk Novicki… U timovima su uglavnom glavne zvezde Amerikanci.

Prisetio se i poraza od Amerike, iako su Turci bili blizu da savladaju aktuelnog prvaka sveta.
– Bilo nam je mnogo teško, bili smo blizu da postanemo prva turska reprezentacija koja je pobedila Amerikance. Kad sam napravio faul, ostala je stotinka. Da sam ga napravio stotinku kasnije bilo bi gotovo. Baš sam bio ljut na sebe – zaključio je Osman.
Turska je učešće na Svetskom prenstvu završila još u prvom krugu, jer je u grupi završila iza Amerike i Češke.
Podsetimo, Srbija četvrtfinalni duel sa Argentinom igra ovog utorka od 13 sati.



Micko90
Lepe reci za Jokica! Treba postovati svaciji uspeh!