Kraj!
Nakon što je Šams Čaranija objavio da su ga Toronto Reptorsi vejvovali, oglasio se i sam Kris Pol i potvrdio – to je to.
Jedan od najboljih plejmejkera svih vremena odlučio je da okonča profesionalnu karijeru. Ostaće upamćen kao jedan od najvećih igrača svih vremena bez šampionskog prstena.
Meridian sport ti donosi NOVI BONUS DOBRODOŠLICE – do 26.000 DINARA uz dva dana igre bez depozita!
“To je to! Posle više od 21 godine, povlačim se iz košarke. Dok ovo pišem, teško mi je da uopšte shvatim šta tačno osećam, ali ovog puta — što bi mnoge iznenadilo — nemam odgovor, haha! Ipak, pre svega sam ispunjen ogromnom radošću i zahvalnošću.
Iako je ovo poglavlje u kojem sam bio ‘NBA igrač’ završeno, košarka će zauvek biti u DNK mog života. U NBA sam proveo više od polovine svog života, kroz tri različite decenije. Ludo je to i izgovoriti!
Igrati košarku profesionalno bilo je neverovatan blagoslov, ali i velika odgovornost. Prihvatio sam sve — i dobro i loše. Kao neko ko stalno uči, shvatio sam da je liderstvo teško i da nije za slabe. Neki će te voleti, mnogi neće. Ali cilj je uvek bio cilj, a moje namere su uvek bile iskrene (prokletstvo, koliko volim da se takmičim!!),” napisao je Pol na društvenim mrežama.
Bio je 4. pik na NBA draftu 2005. godine, karijeru počeo u Nju Orleans Hornetsima, a potom igrao još za Los Anđeles Kliperse, Hjuston Roketse, Oklahomu Siti Tander, Finiks Sanse, Golden Stejt Voriorse i San Antonio Sparse…
Potera za prstenom trajala je više od dve decenije, ali nije uspešno okončana – prava šteta.
Pol je 12. puta bio Ol-star, četiri puta je bio uvršten u idealnu NBA petorku, sedam puta u najbolju defanzivnu petorku… Bio je i Ruki godine pre 20 godina, pet puta predvodio NBA u broju asistencija, šest puta u ukradenim loptama… Uvršten je i među 75 najboljih igrača NBA svih vremena.
Odigrao je 1.370 utakmica u ligaškoj fazi sezone, prosečno beležio 16,8 poena, uz 9,2 asistencije i dve ukradene lopte, kao i 149 plej-of mečeva, uz prosek od 20 poena, 8,3 asistencije i 4,9 skokova.
Bonus video:



tijana
Šta mu je drugo preostalo kad ga ni jedan klub nije hteo sad?
ljubica
Najbolje partije pružao je u Hornetsima, nekako je tamo bio svoj i u najboljim godinama
andjela
Kris Pol je otišao u penziju kao igrač i legenda NBA lige bez prstena, nmg bas svi ni da ga osvoje