ZLATIBOR KONKURENTAN SAMO DESET MINUTA: Mega ubedljivo u polufinale!

Drugo četvrtfinale Kupa Radivoja Koraća pripalo je nakon velike borbe Megi nad Zlatiborom rezultatom 84:57!

Iznenadili su košarkaši iz Čajetine na samom startu ABA ligaša.

Prvo smo videli lepu saradnju između Tadića i Nikolića, da bi potom košgetersku seriju nastavili Kutlešić i Đuran.

Na drugoj strani imali smo dva veoma atraktivna zakucavanja od strane Matkovića i Uženceva, a lep prodor kroz srce odbrane napravio je Smit.

Jako lepa košarka viđena je u prvih deset minuta.

Razletela se Mega polovinom prve deonice i preokrenula rezultat poenima iz kontre mladog Jovića.

Uzvratio je nakon tajm-auta Zlatibor odličnim dodavanjem Čabrila koji na trenutak podsetio na Nikolu Jokića i proigrao svog saigrača dodavanjem iza leđa za lake poene.

Nakon prve četvrtine rezultat je bio 19:20 u korist ekipe iz Čajetine.

Drugu deonicu trojkom je otvorio Tadić i odmah pokazao da će se meč nastaviti u istom ritmu.

Kočović je odgovorio sa dve trojke i tako doveo svoju ekipu u osetnu prednost, a asistirao je i Cerovini za još jednu trojku i plus devet.

Bivši igrač FMP Meridiana, Partizana, sada igrač Zlatibora Dimitrije Nikolić odgovorio je na drugoj strani snažnim zakucavanjem.

Na samo tri minuta do kraja prvog poluvremena Jović je pogodio bitnu trojku za plus osam, što je nateralo protivnika na tajm-aut.

WhatsApp Image 2022 02 17 at 21.05.47
Mega – Zlatibor (Kup Radivoja Koraća)

Nakon pauze Simanić je monstruoznom blokadom zaustavio Kutlešića, da bi Užencev na drugoj strani pogodio za tri.

Ovo je slomilo Zlatibor i Mega je ubedljivo finiširala poluvreme rezultatom 41:29.

Kontrolisala je četa Vlade Jovanovića igru u trećoj deonici, jedini otpor na drugoj strani im je pravio Kutlešić, koji nije imao pravu pomoć početkom drugog poluvremena.

Pokazao je Kutlešić zašto je najbolji strelac KLS-a na ovom meču.

Rudan je zaustavio mini nalet Zlatiora sjajnim zakucavanjem i doneo plus 17 svojoj ekipi.

Uzvratio je Zlatibor serijom od 4:0 što je nateralo Vladu Jovanovića da zatraži tajm-aut.

WhatsApp Image 2022 02 17 at 21.12.55
Mega – Zlatibor

Pregršt lepih poteza je viđeno na utakmici, a jedan od njih je svakako blokada Matkovića nad Tadićem, a već u sledećem napadu prikucavanje mladog igrača Mege.

Pokušao je iskusni Protić u ovom periodu da bude motor ekipe i delimično je uspeo pošto je Zlatibor u jednom trenutku smanjio zaostatak na minus 12.

Rezultat pred ulazak u poslednji period igre bio je 62:47 za Megu.

Neverovatnom trojkom je Užencev upisao prve poene u četvrtoj četvrtini i tako pomogao ekipi da ponovo dođe do veće prednosti, da bi potom Skuči Smit još jednom pokazao svoje umeće prilikom prodora.

Tačku na i stavio je Simanić snažnim zakucavanjem minut pre kraja susreta!

Nije bilo većih uzbuđenja do kraja susreta i meč je završen rezultatom 84:57.

Najefikasniji kod pobednika bio je Simanić sa 15 poena, dok je zapaženu rolu u ekipi Zlatibora imao Kutlešić sa 17.

PUKLA STOTKA U NIŠU: Zvezda pregazila Radnički, sledi polufinale!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: PENALTY CHALLENGE: Marlon Brutal – Broj jedan je Maradona, kakav crni Pele!