Košarkaši Crvene zvezde Meridianbet sutra igraju meč sa prefiksom biti ili ne biti protiv Barselone u Palau Blaugrani, a Čima Moneke je o plej-inu Evrolige pričao u podkastu Triple Threat Show.
Prvo je opisao kako je izgledao povratak iz Madrida prošle sedmice, kad je ekipa posle poraza od Reala u avionu pratila rezultate ostalih utakmica koji su joj određivali sudbinu.
Meridian sport ti donosi NOVI BONUS DOBRODOŠLICE – do 26.000 DINARA uz dva dana igre bez depozita!
“Vraćali smo se u 15 do sedam iz Barselone, a zanimljivo je da smo imali internet u avionu, ali ja to nisam znao i zaspao sam. Kad sam se probudio, video sam kako momci gledaju utakmice… Odmah sam pogledao rezultate, bilo je poluvreme utakmica Panatinaikosa i Barselone – svaki rezultat koji nismo hteli se desio. Posebno Monako“, rekao je Moneke još pre večitog derbija u ABA ligi, ali je emisija emitovana tek dan posle poraza od Partizana.
Žali centar crveno-belih za propuštenim prilikama.
“Onda počnete da razmišljate o utakmicama koje ste izgubili, a nije trebalo – Makabi, Bajern, oba meča sa Partizanom, čak smo i protiv Panatinaikosa vodili 12 razlike… Da smo samo jednu dobili bila bi potpuno drugačija situacija. Onda shvatiš da još imaš šansu i da svako svakoga može da pobedi. Naš cilj je sad vrlo prost, borimo se i igramo za život u Barseloni.“
Što se tiče Barselone…
“Dobili su nas dva puta, ali u poslednjoj utakmici, bilo je duplo kolo, putovali smo, imali produžetak u prvoj utakmici, pa i protiv njih iako nismo ni igrali dobro. Morate da budete optimistični, da naučite iz grešaka i sve što ste dobro radili, radite još bolje.“
Osvrnuo se i na odbranu Crvene zvezde, o čemu je delimično posle večitog derbija pričao i za Meridian sport.
“Loša nam je bila odbrana u poslednjih 10 utakmica, ali jedini tim koji smo sveli ispod 80 poena je Barselona. Kad je odbrana u pitanju, svi moraju da budu na istoj strani, a mislim da nisu svi na istoj strani. Nismo usklađeni iz nekog razloga. To frustrira, jer tokom tog niza od sedam pobeda, imali smo utisak da niko ne može da nam ubaci ništa. Prednost od šest poena je bila dovoljna. Sad ako rival ima šest poena viška, pitamo se da li ćemo odigrati dovoljno dobru odbranu da se vratimo? Znam da možemo da pogodimo šuteve, imamo talenat i možemo da radimo neke stvari, ali ne volim tako da igram. Kako god, daću sve od sebe, to je sve što mogu da uradim“, zaključio je Čima Moneke.
Bonus video:



isidora
Cima Moneke vise vodi računa o svom podkastu i gostima nego o svojoj igri u Zvezdi
eva
Sale Obradović mora nekako da podigne ekipu, sad treba da pokaze kakav je psiholog
lena
Zvezda zadnjih deset kola je bas pala u formi, isya sličnost kao i prošle sezone
tea
Sad nema vremena za plakanje, desilo se sta se desilo i mora glava gore