Ambijent u reprezentaciji Slovenije pred početak Evropskog prvenstva nije idealan. Svašta se desilo u taboru komšijske selekcije, koja će sutra od 20 časova igrati protiv Srbije u Areni. Edo Murić je uoči duela sa Orlovima bio vrlo otvoren i govorio je o narativu koji se stvorio u slovenačkoj javnosti. Odluka Aleksandra Sekulića da “precrta” Zorana Dragića je izazvala mnogo polemike, kao i izostanci Vlatka Čančara i Džoša Niba.
Svakako, stvorio se ambijent koji očigledno nije prijatan, što se vidi po izjavi Murića, koji je bez zadrške pričao o svemu.
Meridian sport ti donosi BONUS DOBRODOŠLICE – do 6.500 DINARA uz dva dana igre bez depozita!
„Ne dugujemo nikome ništa. Jedino što moramo jeste da damo sve za ovaj dres. Nismo Amerika, Španija ili Srbija. Znamo kakav tim oni imaju, a kakav mi. Košarka se na kraju igra pet na pet i samo nam je potrebna pozitivna atmosfera“, rekao je Slovenac i nastavio:
„Nikada nije bilo toliko negativnosti oko reprezentacije kao sada. Ostavite nas da radimo i treniramo, na kraju ćemo brojati mrtve. Najvažnije je da damo sve i da smo pravi tim. Možda nas je sve ovo zbližilo, da smo još više u nekom našem balonu, da verujemo jedni drugima i da želimo da pokažemo ljudima da greše.“
Nekadašnji košarkaš Partizana zna šta čeka selekciju u narednom pripremnom meču, protiv Srbije.
„Pred nama je težak protivnik, tako i treba. Utakmice protiv slabijih rivala, barem na papiru, i eventualne pobede ništa nam ne donose. Moramo protiv najboljih, samo tako napredujemo. Najviše naučiš iz takvih utakmica”.
Bonus video:



Goran Munic
Muric stvarno ima uvek nesto pametno da kaze… Smesan igrac