NBA PLEJ-OF: Seltiksi ubedljivi za brejk, vodi i šampion!

Počele su još dve polufinalne serije u NBA plej-ofu na Istoku i Zapadu, a Boston Seltiksi nastavili su u istom ritmu kao u prethodnoj rundi.

U utakmici ekipa koje su u prvom kolu doigravanja “počistile” svoje rivale, Boston je slavio u Milvokiju sa 112:90.

Počeli su Seltiksi sjajno i dobili prvu četvrtinu sa 26:17, ali domaći su se vratili i krajem poluvremena i poveli, 50:49.

Ispostaviće se da je to otprilike i sve što su uradili na ovoj utakmici.

Osim još jednog vođstva u trećoj deonici (56:54), Seltiksi im nisu dozvolili da se razigraju.

U tom delu igre, gosti su došli i do +21, a pred sam kraj meča i do maksimalnih 26 razlike.

Kajri Irving sa 26 poena, 11 asistencija i sedam skokova vodio je Boston do trijumfa.

Pratio ga je Al Horford, koji je ubacio 20, uz 11 uhvaćenih lopti.

Kod domaćih, očekivano, najefikasniji je bio Janis Adetokumbo sa 22 poena i osam skokova, dok je Džejlen Braun postigao 16 i uhvatio 10 lopti.

Naredni susret biće odigran 1. maja, takođe u “Fizerv Forumu” u Milvokiju.

Kevin Djurent je sa 35 poena predvodio Golden Stejt do vođstva u seriji protiv Hjustona, pobedom 104:100.

Stef Kari je dodao 18, a Drejmond Grin (devet skokova, devet asistencija) i Andre Igudala po 14.

Na drugoj strani Džejms Harden postigao je isto toliko, dok je Erik Gordon ubacio 27.

U “Orakl centru” viđena je uzbudljiva utakmica, u kojoj su domaći posle prve deonice vodili 28:19.

Ipak, u drugoj – totalno drugačija slika. Gosti su preko Hardena i Krisa Pola uzvratili, te se na “veliki” odmor otišlo u egalu.

“Ratnici” su u trećoj četvrtini stekli +7 pred završnicu, ali se Rokitsi nisu dali pa su čak i izjednačili na 89:89.

Međutim, Djurent je sjajnom rolom u završnici odveo svoj tim do pobede.

Druga utakmica serije na programu je 1. maja, a domaćin je ponovo aktuelni šampion.

TRIPL-DABL JOKIĆA ZA POLUFINALE: Pop zagrlio maestralnog Nikolu!