Košarkaši Partizana u subotu uveče dočekuju Megu u okviru desetog kola ABA lige. I dok su u Evrokupu i definitivno obezbedili TOP 16 fazu, dva kola pre kraja, u regionalnoj ligi, crno-beli se bore z četvrtu poziciju koja vodi u plej-of.
Pobedom u meču punom oscilacija, nad Bahčešehirom u Evrokupu, obezbeđena je naredna runda, a centar Partizana Nikola Janković, smatra da na crno-bele utiče i odsustvo publike.
-Rezultat ne pokazuje pravu sliku ove utakmice, a to je da smo stvarno „radili“ svih 40 minuta da bismo došli do pobede. Nijednog trenutka se nismo ospustili.Vidi se odsustvo publike. To je moje mišljenje. Jer, neke stvari nam se ponavaljaju. To su ta krila koja smo prošle godine imali, pa smo na plus deset ili 12 lomili protivnike. Sada u praznoj hali nema te energije sa tribina, tog vetra u leđa-, rekao je Janković za Sportski žurnal.
U ovom trenutku, za crno-bele je važnije šta će do kraja decembra uraditi u ABA ligi.
-Šansu za prvo mesto nemamo, ali za drugo ili treće, imamo. I te kako. Borićemo se. Nema tu nikakvih kalkulacija. Idemo da pobedimo svaku utakmicu. Pre tog Burga, čeka nas veoma važna utakmica protiv Mege u ABA ligi. I trener nas uči da idemo korak po korak. Utakmicu, po utakmicu. Ova koja nas čeka je ključna, jer smo ispucali sve bonuse i sva prava na kikseve. Igramo na domaćem terenu, protiv jako talentovane ekipe koja je sposobna da ubaci i 100 poena. Biće jako teško-, ističe centar Partizana.
Što se duela sa turkim timom tiče, Partizanu je to bila prva meč lopta, i tok većeg dela utakmice su imali prednost, ali je došlo do pada u tenucima koji su mogli da naprave prevagu i na drugu stranu.
-Dosta je prostora za napredak. Stvarno ulažemo mnogo energije, puno rada. I mislim da će sve to doći na svoje. Sad stalno pravimo poređenja kako je bilo prošle godine. Ali, treba biti realan i svestan tih činjenica. Naravno, mi radimo sve što je do nas da pobedimo, pa i pobeđujemo, što je najvažnije. Došli smo do Top 16, što je ogromna stvar. Ali, ja sa mog aspetka gledanja govorim, kako se to meni čini-
Najviše je Partizanovoj odbrani problema pravio Erik Grin, koji je utakmicu okončao sa 25 poena i 6 asistencija.
-Grin je evroligaški igrač, koji je „ubica“. Ubacio je mnogo poena preko ruke. I to, čuvao ga je Dangubić, koji je 206 visok. To su bili neki „ludački“ šutevi. Preko ruke. I šta posle njih reći, osim: „Bravo“. Očigledno da je on pola ove ekipe. Moramo da radimo na tome da pomognemo igračima koji su defanzivno u problemu. Sve je to iz timske igre. U tom trenutku se otvorilo nekih polaganja, pik enrol igre. Ali, rasporedili smo dosta i poene. Kasnije su Miler Mekintajer i Tomas preuzeli. Nema previše nekih individualaca ovde. Jednostavno, svi smo u službi tima. Radimo za tim!-, zaključio je Nikola Janković.
Duel desetog kola ABA lige na programu je u subotu od 19 časova, dok u Evrokupu, do kraja grupne faze, Partizan ima dva gostovanja, najpre Burgu, i krajem meseca Veneciji.
JARAMAZ PRED MEGU: Moramo da pobedimo!
OBAVEZNO POGLEDAJTE: KK CRVENA ZVEZDA – OLYMPIAKOS | Meridian NBA Predictor #16 |@Beki



Nidza007
Bez navijaca nema podsticaja za igrace.. Oni im daju vetar u ledja kad je najteze
Flaki
To je apsolutno tacno…ekipa igra totalno drugacije kada ima publike a drugacije kada nema publike.
Naruto
Nek se strpe do sledece godine,bice publike i boljih dana 😀