Vlasnici Njukasla žele klub u Londonu za NBA Evropu - ponude se primaju do 31. marta, nacrti arena već postoje

Adam Silver ima misiju i na tom putu se ne zaustavlja. Komesar NBA lige se istovremeno širi u Severnoj Americi i Evropi.

Meridian sport ti donosi NOVI BONUS DOBRODOŠLICE – do 26.000 DINARA uz dva dana igre bez depozita!

Investitori zainteresovani za ulaganje u najavljivanu NBA Evropu imaju rok do 31. marta da podnesu neobavezujuću ponudu za licencu. To će vlasnicima NBA klubova u SAD i Kanadi dati najjasniju sliku do sada o tome ko bi potencijalno mogao da bude uključen u evropsku ligu pod pokroviteljstvom NBA i FIBA, koliko novca NBA može da očekuje od pokretanja tog takmičenja u inostranstvu i da li je, kao što se očekuje, razumno dati Silveru zeleno svetlo za pokretanje nove lige – piše Atletik.

Renomirani portal saznaje i za planove saudijskog Javnog investicionog fonda, „koji ima ogroman sportski portfelj i pokrenuo je LIV Golf“, da podnese ponudu za novi tim sa sedištem u Londonu. Qatar Sports Investments, vlasnik PSŽ-a, takođe priprema ponudu za novi tim u Parizu, a kompanija RedBird Capital, u vlasništvu Gerija Kardinalea, koja je vlasnik AC Milana, podneće ponudu za novi tim u Gradu mode.

Svaka od tih ponuda za franšize NBA Evrope, prema izvorima, očekuje se da bude nezavisna i usmerena na stvaranje novih timova. Postoji veliko interesovanje postojećih evropskih klubova, poput Albe i Asvela, ali za sada nije poznato da li će ti klubovi sarađivati sa dodatnim investitorima kako bi ispunili cenu licence koju traži NBA.

Uspostavljena je virtuelna „data room“ platforma kako bi se vodio proces licitacije za NBA Evropu. Više od 100 potencijalnih ponuđača dobilo je pristup toj platformi za licencu. NBA je najavila planove da licencira timove u 12 evropskih gradova, uključujući i Rim, Minhen, Barselonu, Madrid, Mančester, Atinu i Istanbul.

Takođe postoje četiri planirane licence koje se dobijaju na osnovu sportskog učinka i dostupne su praktično svakom profesionalnom timu u Evropi koji se takmiči u domaćoj ligi. Silver želi da NBA Evropa počne sa takmičenjem u oktobru 2027.

Nakon isteka roka 31. marta, NBA će imati konačnu listu zainteresovanih za licence i uvid u to koliko su investitori spremni da plate. Silver planira da naplaćuje licence po kliznoj skali u zavisnosti od veličine tržišta, pri čemu bi London mogao biti najskuplji, sa cenom većom od milijardu dolara, piše Atletik.

Prihodi koje novo takmičenje bude generisalo mogli bi da nadoknade eventualne gubitke nastale širenjem unutar SAD. Ako se liga proširi, postojećih 30 timova bi delilo manji deo ukupnih prihoda lige, uključujući i medijski ugovor vredan 77 milijardi dolara koji je počeo ove godine. Naknade za licence i medijska prava u Evropi trebalo bi da donesu milijarde vlasnicima NBA timova sa ove strane Atlantika.

Silver takođe želi nove dvorane za mnoge timove koji će se priključiti ovom takmičenju. Saudijski Javni investicioni fond koji poseduje Njukasl, izgradio bi jednu u Londonu. Qatar Sports Investments bi izgradio dvoranu negde u blizini Pariza, a RedBird Cardinale-a već poseduje zemljište u Milanu i planira izgradnju vrhunske košarkaške arene. Njegova firma takođe gradi novi fudbalski stadion u tom gradu i značajno ulaže u lokalnu zajednicu.

Dve investicione banke, Raine i JPMorgan Chase, nadgledaju proces licitacije za licence. One privlače investitore i upravljaju podnošenjem ponuda; nakon što ponude stignu, banke će savetovati NBA o najboljim opcijama i voditi pregovore u ime lige.

Bonus video:

0 Komentar

    Arapi sada sele pare,pa ce pola NBA Evrope,kada bude formirana,biti njihova

    Sad će svi da poju nazvao tom ligu osjetili su pare kojima da uložim mislim da mu to neće biti uopšte problem

Postavi odgovor