Košarkaši Crvene zvezde Meridianbet režirali su veliki podvig u 31. kolu Evrolige! Ekipa sa Malog Kalemegdana drugi put u sezoni savladala je aktuelnog šampiona Evrope – tim Fenerbahčea.
Uz podršku pristalica u Beogradskoj areni, crveno-beli su slavili sa 79:73, te tako došli do 18. trijumfa u elitnom takmičenju Starog kontinenta.
Meridian sport ti donosi NOVI BONUS DOBRODOŠLICE – do 26.000 DINARA uz dva dana igre bez depozita!
Po završetku susreta impresije je na konferenciji za medije izneo šef stručnog štaba beogradskog sastava, Saša Obradović.
“Dobro je da nismo samo Batler i Nvora. Možemo da se oslonimo na veliki broj igrača i pobeđujemo na razne načine. Utakmica je tako proticala… Imali smo poremećaj hemije možda, da tako nazovem, uvođenjem Kartera. Potreban mu je kontinuitet u igri. Pričajući o celoj utakmici, podigli smo nivo odbrane u nastavku. To nam je omogućilo lake poene. Mi smo takva ekipa. Ako energetski dobro uđemo u utakmicu – možemo da pobedimo bilo koga. I suprotno. Mi to znamo. Ova pobeda mnogo znači na planu samopouzdanja. Svaka je najvažnija. Lep je osećaj pobediti šampiona Evrope. Bilo je gore-dole faza. Našli smo način da sasvim zasluženo pobedimo”.
Nadovezao se Zvezdin trener na konstataciju novinara da je lopta ovog puta u samoj završnici stalno bila u rukama Džereda Batlera.
“Batleru veruje tim i ja mu verujem. Ima poene u rukama. Nismo energetski adekvatno ušli u taj meč sa Bajernom. Ako smo ovaj meč dobili odbranom, a samo tako se dobijaju velike utakmice, to nije bio slučaj sa Bajernom. Taj poraz može da nas košta, ali ovo nam vraća samopouzdanje. Favorit ili ne, imali smo veliki pritisak zbog kiksa. Morali smo da pobedimo. Našli smo način, kao i ranije u prošlosti… To je poseban kvalitet ekipe”.
Od 18 timskih asistencija, 12 su delo Kodija Milera Mekintajera, o kojem je Obradović govorio biranim rečima.
“Više bih voleo da još neko asistira, ali Kodi je odigrao vrlo zrelo i pametno. Vodio je računa o svemu. Bio je vrhunski. Nedostajala su mu dva skoka za tripl-dabl. Mislim da je to zaslužio. Opet je pokazao da je jedan od naših ključnih igrača u oba pravca. Držali smo. On je taj glavni čovek koji je okupljao ekipu u svakom momentu. Pokazao je prave liderske sposobnosti”.
Ponovo se trener crveno-belih osvrnuo na reakciju posle poraza od Bajerna.
“Svesni smo bili svi… Nismo bili dobri protiv Bajerna. Moralo je nešto da se menja. Već protiv Kluža je bilo drugačije, što se posle prenelo na svaki trening. Podrška međusobna se videla. Bitno je da ponovo zajedno pronalazimo ritam”.
Upitan je Obradović o stanju Nikole Kalinića, te ubrzo otklonio sve dileme i istakao da je sa iskusnim krilom sve u redu.
“Ništa – sve je u redu”.
Tema je bio i povratanik – Tajson Karter.
“Nema tu brzinu… Ušao je u tu neku fazu, trebalo bi uskoro da krene da se diže. Svaka utakmica mu je važna da uhvati ritam, a nama da pobedimo. Ali vidi se da će biti dobro pojačanje u budućnosti”.
Bonus video:



ksenija
Pobeda protiv aktuelnog šampiona Evrope u Areni nije mala stvar. Ako ovako nastave, plej-of je realna priča
irina
Kodi pokazuje zašto je lider, kad je najteže, on smiri igru i pronađe pravo rešenje. Takav plej je zlato u Evroligi.