Penjaroja napominje da nema nervoze: Borili smo se do kraja, ali smo imali probleme u odbrani - zaslužena pobeda Zvezde

Neće Đoan Penjaroja prvi derbi na klupi Partizana pamtiti po dobru. Jesu se njegovi puleni žestoko borili, ali su ipak pretrpeli poraz.

Crvena zvezda je slavila u 4. kolu Top 8 faze ABA lige protiv Partizana i omogućila Dubaiju da se vrati na vrh tabele, a pritom je i prekinula seriju večitog rivala od 14 vezanih trijumfa u regionalnom takmičenju.

Meridian sport ti donosi NOVI BONUS DOBRODOŠLICE – do 26.000 DINARA uz dva dana igre bez depozita!

Španski stručnjak je bio vidno razočaran, ali je sportski pružio ruku rivalu i na pomenuo da je najveći problem njegovog tima bio u odbrani.

Čestitke Crvenoj zvezdi na pobedi. Zaslužili su, igrali su bolje od nas večeras. Moj tim se borio do kraja, borio se dobro, trudio se da dobije meč, ali imali smo problema u odbrani, Zvezda je imala fantastičan procenat za dva i tri, imali smo problem da kontrolišemo pik en rol situacije, pogotvu španski pik en rol. Primili smo 56 poena u drugom poluvremenu, teško je tako dobiti na strani. Moramo da budemo bolji, na prethodnim mečevima smo igrali dobru odbrani, večeras smo kontrolisali skokove, ali smo imali probleme u odbrani“, rekao je Penjaroja.

Napomenuo je i slab početak njegovog tima.

Počeli smo utakmicu mlako, nismo imali adekvatan fizički nivo da bi se suprostavili Crvenoj zvezdi. Nije lako dobiti dobiti utakmicu na kraju, ali ekipa se borila i igrala čvrsto do kraja. Pokazali smo karakter i nemam nikakav problem, jer se ekipa borila do kraja“.

Sterling Braun je zaradio tehničku u ranoj fazi susreta i nije uspeo da ostvari veći uticaj na terenu.

Svaki igrač je važan, ali ovo je košarka, derbi i moramo bolje da kontrolišemo takve situacije“.

Penjaroja je u finišu zaradio tehničku, ali ističe da kod njega nema nervoze.

Ako mislite da sam nervozan, to je vaše mišljenje, ali slično se ponašam na svim utakmicama“, zaključio je Đoan Penjaroja.

Bonus video:

0 Komentar

    Tako je kako je Lekcija za sljedeću utakmicu da moraju ući od starta fokusirano i vrlo agresivnije odbila veliki problem

    Odbrana nije bila loša, sjajna je bila ali je Zvezda pogodila neke suteve i to je to bilo

    Spanac je izgubio svoj prvi derbi na klupi Partizana, ali biće još dana za megdana

    Penjaroja je dobar trenere, dobro je postavio i taktiku ali nažalost Zvezda je bila bolja

    Odbrana je totalno podbacila to je bio i najveći problem zanjih na ovoj utakmici

Postavi odgovor