Kako god se završila, aktuelna sezona će se pamtiti kao jedna od najturbulentnijih za Partizan godinama unazad. Prošli su crnno-beli kroz niz izazova, a na sve što se dešavalo tokom prethodnih meseci osvrnuo se Aleksej Pokuševski u razgovoru za “B92”.
Košarkaš Partizana govorio je na mnoge teme, između ostalog o Džabariju Parkeru, Đoanu Penjaroji, Karliku Džonsu…
Meridian sport ti donosi NOVI BONUS DOBRODOŠLICE – do 26.000 DINARA uz dva dana igre bez depozita!
“Sve ovo što se izdešavalo… mislim da neki igrači ne prožive za celu karijeru. Nismo znali za odlazak Parker, saznali smo preko novina. On je bio odstranjen, nije bio u rotaciji. Stvarno je dobar momak, nemam ništa loše da kažem o njemu. Od prvog dana se videlo da je možda malo drugačiji. Pokušavali smo da mu objasnimo, on je pokušavao da razume gde je, ali to jednostavno nije njegov stil, što je korektno. Na terenu to nije izgledalo kako treba, ni kod nas ni kod njega, i to je dovelo do toga da ne bude u klubu. Želim mu sve najbolje”, rekao je Pokuševski o košarkašu koji se nedavno preselio u Španiju.
Kada je reč o izazovnim trenucima, neizbežno je pomenuti povredu Karlika Džonsa koja je značajno oslabila crno-bele.
“On nam znači mnogo. Odličan je momak, značajan u svlačionici i vrhunski igrač. Zna kako da kontroliše tempo i ima ono što svakom plejmejkeru treba – zna da da koš. Biće još bolji, samo mu treba vremena da se vrati iz povrede.”
Prokomentarisao je Pokuševski i način rada Đoana Penjaroje.
“Njemu je disciplina veoma bitna. Vrlo je striktan – imamo obavezu da dođemo sat vremena pre treninga. Igrači su to razumeli i pokušavaju da ispoštuju. To se onda prenese na teren, za šta treba vreme. On je za sada dobro iskontrolisao sve, pričao je sa svima i stavio svakom do znanja koja mu je uloga. Ja se dobro osećam, mada iskreno očekujem više od sebe i od svoje uloge. Tražio je neke stvari na koje nisam navikao, što je okej. Glavna stvar koju traži jeste da se borimo i predstavljamo ovaj klub kako treba.”
Dotakao se košarkaš Partizana i učinka tima.
“Sigurno da ne mogu da budem zadovoljan situacijom u Evroligi. Ne verujem da su i ostali igrači zadovoljni. Dešavalo se mnogo stvari od početka sezone, od prve utakmice… Za to bi verovatno trebalo dosta duže vremena da imamo da bismo pričali o svemu, ali sigurno nisam zadovoljan i mislim da je dosta stvari moglo bolje da se ishendluje od početka – sa mnom, pa sa svima ostalima. Kad se promenio trener, kad je došao novi, to i dalje nije izgledalo možda najbolje na terenu, ali sad to možda liči na nešto, pa znamo za šta radimo. U ABA ligi je dosta dobro, imamo važne utakmice pred nama i to moramo da iskoristimo da bismo nekako izvukli sezonu i isplivali”, rekao je Pokuševski.
Bonus video:



tara
Valjda je onaj ko ga je doveo trebalo da zna koga dovodi…