Predsednik Košarkaškog saveza Srbije Predrag Danilović dao je odgovore na brojna zanimljiva pitanja.
Jedno od pitanja bilo je i igranje stranaca za nacionalnu selekciju, što se pokazalo kao trenend poslednjih godina u košarkaškom svetu.
Predrag Danilović ističe da sada nije pravo vreme za to i da eventualno pozivanje stranca u reprezentaciju ne bi dobro prošla u javnosti.
-Znate kako, niko nije završio srpska posla. Ni u čemu. Ko misli da će da završi srpska posla, taj je u zabludi. Ja nemam tu zabludu, ali nisam siguran da ne bi bilo otpora. Da mi nismo košarkaška nacija, ne bi bio problem da stranac igra za nas. Međutim, mi smo košarkaška nacija i svi mislimo da je reprezentacija naša lična stvar i, da se razumemo, tako treba i da bude. Mi smo narod koji ide iz ekstrema u ekstrem, ali mislim da nije vreme za stranca u reprezentaciji. Ne kažem da neće toga biti, ali sada nije vreme za to- izjavio je predsednik KSS-a za Blic.
Danilović je govorio i o Nikoli Jokiću, kao i šansama Srbije na Olimpijskim igrama. Naravno, ukoliko se “orlovi” kvalifikuju.
-On se igra košarke! I to je najbolje kod njega! Jer on košarku ne gleda kao moranje, ne stavlja sebi dodatno opterećenje. Fenomenalan je! Ja se iskreno nadam da će ta generacija koja je na Svetskom prvenstvu, na kojem smo svi zakazali, bila peta imati šansu da ispravi rezultat na Olimpijskim igrama u Tokiju. To će im biti druga šansa. I Jokić i Bogdanović i cela ta ekipa, samo daj bože da budu zdravi i da mogu da dođu zbog svojih obaveza u NBA, imaće šansu za popravni. Svi će da vam kažu da je igranje za reprezentaciju nešto najlepše što može da vam se desi. Otići na olimpijske igre je vrhunac svakog sportiste, još ako osvojite medalju, to je sjajna stvar- dodao je slavni košarkaš.
Kvalifikacioni turnir u Beogradu je na programu od 29. juna do 4. jula.
Petrušev i Simonović srušili Borac
Obavezno pogledajte:JESI LI PODIGAO MOJE PARE? | Fudbalski kutak: Udarac iz ugla #44



Srbin
Baš zato što smo košarkaška nacija, svi klubovi u svojim redovima žele da imaju nekog srbina a nama preostaje da dovodimo strance.
Maras!!!
A sto da igraju stranci kod nas kad imamo nasih igraca u izobilju?!
Flaki
Nisam pristalica toga da stranci igraju za nase selekcije.Imamo mi dobre igrace tako da nema potrebe za stancima.
El Matador
Bas tako druze!Imamo mnogo dobrih igraca,ne trebaju nam stranci!
nanazmaj
Mi smo nacija kosarke nismo dzabe bili prvaci sveta!!!!I najveca glupost i rasipanje para pored divnog mladog sveta kojeg treba obuciti da uvozimo raspad igraca iz belog sveta…
DI MARIA
Na kakvi stranci pored ovakog igračkog kadra koji imamo ,ne treba nam niko sa strane … imamo i više bego odlične igrace na svakoj poziciji