Jasikevičijus u Beogradu pričao o budućnosti evropske košarke: Zabrinut sam, sve se vrti oko novca

Najbolji trener Evrolige prethodne sezone i osvajač elitnog takmičenja, nije imao rešenje za Crvenu zvezdu ni drugi put ove sezone.

Fenerbahče je posle poraza od Crvene zvezde u Istanbulu, pao i u Beogradu – i to posle 19 vezanih pobeda u svim takmičenjima.

Meridian sport ti donosi NOVI BONUS DOBRODOŠLICE – do 26.000 DINARA uz dva dana igre bez depozita!

Šarunas Jasikevičijus je kratko prokomentarisao utakmicu, a potom se okrenuo na pitanja vezana za budućnost evropske košarke.

Čestitam Saši Obradoviću i Crvenoj zvezdi. Bili su konzistentniji tim tokom ovih 40 minuta. Mi zapravo nismo igrali dobro. Naš stav nije bio najbolji, onakav kakav je bio u poslednja dva-tri meseca. Moramo da se malo regrupišemo i da se ne osećamo tako dobro povodom nas samih. To je teško za naše igrače, ali pričaćemo o tome. Moramo da budemo ponizni i tako započnemo novi niz pobeda.

Upitan je i da li bi kao trener mogao da ostvari uspešniju karijeru od one koju je imao kao igrač?

Nadam se da je**no neću biti trener onoliko dugo koliko sam igrao.

A onda je došla na red priča o Evorligi, FIBA i NBA Evropi… Jasno je da se reljef menja, ali još je mnogo nepoznanica.

Klub donosi odluke koje su najbolje za klub. Veoma teška situacija i to svi razumeju i izbor je veoma težak. Ja sam zaljubljen u evropsku košarku. Volim i NBA, pogotovo kada dođe plej-of i znam igrače i tamo. Imam porodicu i decu koja jedva čekaju da gledaju utakmice kući. Zaljubljen sam u evropsku košarku i nadam se da možemo pronaći rešenje da igramo u atmosferama kao ovde. Kao kada dođete u Srbiju, Grčku, Kaunas… Fenerbahče ima isto sjajnu atmosferu. Nadam se da ćemo pronaći rešenje, ali morate da razumete da ne možemo da stojimo u mestu. Moramo da se poboljšamo i napravimo više novca. Sve je u novcu, samo novac, novac, novac… Takav je život.”

Istakao je da nije fan FIBA organizacije.

Svi se žale zbog evropske košarke. Osetio je to NBA. FIBA stoji između te dve strane. Ne volim FIBA. Stalno stoje iza svega. Moramo da pronađemo način, čak i sa FIBA. Klubovi se žale zbog finansijske strane, pa je to razlog zbog kojeg je NBA tu. FIBA i Evroliga se svađaju 20 godina i zato FIBA ide ka NBA. To je logično. Svi žele da urade najbolje za sebe. Ako se nešto u sportu radi, to mora da bude u vezi sa navijačima.”

U suštini – zabrinut je.

Mančester i njihovi navijači? Gde je tu logika? Svi me stalno pitaju, ali ja sam trener, a klub će dati odgovor. Puno je tračeva, a niko ne zna šta se stvarno dešava. Neće biti mnogo bolje ako se NBA pojavi. Nije logično zbog TV tržišta i navijača. Ima NBA ideje i načine, ali sam zabrinut za navijače i suštinu evropske košarke koja je za mene prelepa,” zaključio je Šarunas Jasikevičijus.

Bonus video:

0 Komentar

    Ako iko zna kako se balansira između Evrolige i NBA uticaja to je Jasikevičius, bivši Evroligaš i dugogodišnji igrač i trener sa iskustvom u vrhunskim utakmicama

    Palac gore za to što je Jasikevičius preuzeo odgovornost na sebe i tim, umesto da traži izgovore. To je retko viđeno posle poraza u Evropi

Postavi odgovor