EMOTIVNA CEREMONIJA: Sonja Vasić i Jelena Bruks ispraćene u reprezentativnu penziju!

Proslavljene košarkašice Srbije Jelena Bruks i Sonja Vasić su se svečano oprostile od reprezentacije u okviru kvalifikacionog turnira za Svetsko prvenstvo u Australiji.

Pred krcatim tribinama hale “Ranko Žeravica”, Sonja i Jelena su od Košarkaškog saveza Srbije dobile uramljene dresove naše reprezentacije sa brojem odigranih utakmica napisanih na dresu.

Nagrade su im uručili predsednik KSS-a Predrag Danilović i potpresednica za žensku košarku Ana
Joković.

Takođe, ministar omladine i sporta Vanja Udovičić je legendarnim košarkašicama naše zemlje určio medalje i zahvalio im se za sve što su uradile za srpsku reprezentaciju uz bukete cveća.

Vasić i Bruksu su još letos odlučile da se povuku iz nacionalnog tima, posle Olimpijskih igara u Tokiju, posle utakmice protiv Francuske za bronzanu medalju.

Sonja je pored reprezentativne, završila i klupsku karijeru, dok Jelena nastupa u mađarskom Šopronu.

Njih dve su za reprezentaciju Srbije osvojile dva zlata na Evropskim prvenstvima 2015. i 2021. godine, a pored toga i bronzu na Euru 2019. godine, a takođe i treće mesto na Olimpijskim igrama 2016. godine.

UZBUDLJIVO U ŽELEZNIKU: Partizan nakon drame pobedio FMP Meridian!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: @Beki ocenjuje zimske TRANSFERE Zvezde i Partizana

 

2 Komentara

    Tako i treba zasluzile su ovakav ispraćaj ,hvala vam za sve devojke !!!

    Predivna svecanost ispracaja u penziju,puna emocija i postovanja dve heroine koje su zasluzile samo najbolje…Dirljivo i velicanstveno…

Postavi odgovor