Ima nešto specijalno u Valensiji. Ko god je posetio ovaj španski grad, nije mogao da ostane nem na lepote koje pruža. Zato i ne čudi što košarkaši nemaju želju da napuste Valensiju. Zato ne čudi vest da je Žan Montero odlučio da ostane.
Iako je bio jedan od najtraženijih igrača u Evropi, momak iz Dominikanske Republike je rešio da produži ugovor sa Valensijom, prenosi Basket News.
Imao je Montero klauzulu u ugovoru od 1.000.000 evra, koju je mogao da aktivira udvarač i time poptiše najboljeg mladog igrača Evrokupa, ali španski klub je uspeo da dogovori nastavak saradnje, pa će tako imati kapitalca naredne sezone u Evroligi.
Iza sebe ima sjajnu sezonu na oba fronta. U Evrokupu je prosečno beležio 13.2 poena po utakmici, dok je u ACB ligi bio još bolji – davao je 16,5 u proseku.
Montero je odlučio da ne ide nigde, iako je Hapeol otvoreno govorio kako želi igrača Valensije… Pominjale su se ogromne cifre, ali očigledno da Crveni iz Tel Aviva nisu uspeli da angažuju svoju veliku želju.
Bonus video:



Goran Munic
Valensija je prelepa za život, nije ni cudo sto želi da ostane
kluka4002
Ocigledno mu prija da igra tu čim nista ne menja ,svakako ga je lepo videti u dresu Balensije ne moraju prodati odmah sve sto valja