Svemogući Kevin Panter “upucao“ Kralja u poslednjoj sekundi!

Kevin Panter je heroj Paritzana! Kapiten crno-belih je režirao čudesnu pobedu nad madridskim Realom – 89:87.

Trojkom u poslednjoj sekundi je “upucao“ Kralja za vođstvo od 1:0 u plej-of seriji. Preuzeo je odgovornost kada je bilo najpotrebnije, izgledao kao da je ubeđen da pogađa trojku i pogodio za esktazu Grobara, čije je slavlje u španskom gradu moglo da počne.

Od prvog do poslednjeg minuta smo gledali spektakl sa elementima velike drama, a epilog nije mogao da bude bolji. Najslađe moguće je srušen kraljevski klub u svom dvorištu, a izabranici Željka Obradovića napravila džinovski korak koji može da odluči seriju.

Prava bi šteta bila da Partizan ovo nije pobedio, jer je uprkos egalu evidentno bio za nijansu bolju, što se na kraju i ostvarilo.

Treba napumenuti da je Panter potpisao kapitensku disertaciju ove večeri, koja će se dugo pamtiti. Sve mu je polazilo za rukom, pogađao je čudesne trojke i na kraju sve začinio pobednonsom.

Bio je najbolji akter utakmice sa 26 poena, a imao je odličnu “konjicu” iza sebe – sjajan Smailagić je obeležio početak, Aleksa je gurao u važnim momentima, a Madar ubacio dve i više nego srećne trojke. Ali sreća se zaslužuje, a Partizan je večeras zaslužio.

Zek Ledej je stao na 13 poena, a Lesor, Egzum i Smailagić su ubacili po 11 poena. Na drugoj strani, Real se suočio sa problemom, jer je Tavares doživeo povredu i nije mogao da pomogne u poslednje dve četvrtine.

Kod Reala se istakao Gabrijel Dek sa 24 poena.

Sva dešavanja sa meča pratite uživo uz naš “lajv-blog”.

Real Madrid – Partizan 87:89

KRAJ! POBEDA PARTIZAN!

40. minut – Faul Muse pri šutu! Kevin Panter će imati dva slobodna bacanja. Madridska drama na vrhuncu! Kapiten Partizana je bio siguran sa linije bacanja. Gabrijal Dek vraća prednost Realu. KEVIN PANTER ZA POBEDU!

39. minut – Izmislio je poene Egzum i pritom dobio faul! Džabe se buni Rudi Fernandez, ovo je veliki koš australijskog košarkaša. Opet vodi Partizan – 84:82! Vilijam Gos na drugoj strani nalazi put do koša. Drama u Madridu!

38. minut – Drama u Madridu! Biće neizvesno do poslednjeg napada. Mora Partizan da bude pametan. Musa je io polovičan sa linije bacanja. A onda šta reći?! Kevin Panter je pogodio trojku uz faul! Nestvarno šta je pogodio kapiten Partizana. Crno-beli vode 81:80.

37. minut – AVRAMOVIĆ! Trojka koja vraća Partizan u igru. Naredni napad je obeležila nestvarna blokada Jabuselea, koji je zaustavio Lesora u kontri. Dek nastavlja u istom ritmu i beleži nove poene.

36. minut – Neorganizovan napad Partizana. Morao je Ledej da izmisli šut, ali na kraju nije pogodio. Sreća pa je Fernadez promašio trojku.

35. minut – Ponovo Gabrijel Dek… Morao je Željko da reaguje novim tajm-autom. Odgovara Lesor na drugoj strani. Mora Partizan da pojača odbranu.

34. minut – Musa je siguran sa linije bcanja. Partizan igra nešto nesigurnije, što se odmah odražava na rezultat.

33. minut – Izmislio je poene Gabrijal Dek. Vodi Real 73:70.

32. minut – Ponovo Jam Madar! Uz mnogo sreće je lopta ušla u koš. Hoće Izraelca danas. Na drugoj strani Dek je bio siguran sa linija bacanja, a onda brutalno zakucavanje Lesora.

31. minut – Trojka Muse je naterala Željka da odmah uzme tajm-aut. Poludeo je trener Partizana.

Kraj treće četvrtine: Real Madrid – Partizan 64:63

30. minut – Ozbiljan problem za Željka, pošto je Ledej dobio četvrtu ličnu grešku. Musa je iskoristio dva od tri slobodna bacanja. Šteta za naredni napad Partizana. Egzum je promašio polganje, a Lesor se nije dobro snašao. Real je preko Deka i slobodnih bacanja vratio prednost, pa se time završila 3/4. Prethodno je usledila neobična scena, pošto su se sudije pogubile…

29. minut – Vrlo dobra rola Zeka Ledeja, koji je postigao 13 poena do sada. Partizan ponovo vodi 61:60. Novi napad je doneo sličnu situaciju, pa je Egzum bio siguran sa linije bacanja.

28. minut – Prvi šut i odmah trojka za Madara. Bilo je malo sreće, ali bitno da je ušla. Na drugoj strani Musa uspeva da pronađe put do koša.

27. minut – Gledamo nešto lošiju košarku. Bez poena na obe strane.

26. minut – Trojka Kozera i novo vođstvo za Madriđane. Potrebna je sveža krv crno-belima. Priliku je po prvi put na meču dobio Jam Madar.

25. minut – Loš period za crno-bele i lagani poeni Gosa.

24. minut – Četvrta lična greška Smailagića… Ovo nije dobro, pogotovo što je Alen jedan od najraspoloženijih igrača crno-belih.

23. minut – Partizan u petoj brzini! Prvo brzi voz zvani Aleksa Avramović, a onda i zakucavanje Ledeja uz faul. Ono što je dobro za Partizan je činjenica da Tavares ima probleme sa povredom. Stavili su mu steznik na nogu i videćemo da li će moći da nastavi meč.

22. minut – Mali problem za Partizan. Treća lična greška za Smailagiać.

21. minut – Počelo je drugo poluvreme, a Smailagić nastavlja gde je stao! Na drugoj strani je siguran Tavares.

Poluvreme: Real Madrid – Partizan 42:48

20. minut – Junački skok u napadu Zeka Ledeja. Promašio je horog Lesor, ali je onda Amerikanac skočio i nakon toga pogodio oba slobodna bacanja. Na kraju je Vilijam Gos prelako pogodio sa poludistance.

19. minut – Šta radi Kevin Panter?! Upalio se i nema nameru da stane, novi poeni uz kontakt, ali su sudije ostale neme…

18. minut – Upalio se Panter! Nova trojka za kapitena Partizana i njegov 11 poen. Nema šta, Partizan igra veoma dobro, što tera trenera Reala da reaguje tajm-autom.

17. minut – Trojke Partizn ne staju – Egzum je bio siguran! Odbrana nije bila na nivou. Hezonja je poravnao rezultat.

16. minut – Kevin Panter! Dve vezane trojke za kapitena Partizana. Ipak, Madriđani preko Tavaresa i Hezonje ne daju crno-belima da se odlepe.

15. minut – Tavares i Ledej su poentirali za svoje ekipe 32:30.

14. minut – Besni cela dvorana. Madriđani su krenuli da vrše pritisak na sudije, jer odluke ne idu na njihovu ruku. A, onda je usledilo krađa i letenje Matijasa Lesora. Serija crno-belih od 6:0. Odlična odbrana, ukradene lopte i smirenost su bili ključni za dobar period Partizana.

13. minut – Zek Ledej je uspeo da postine nove poene. Ponovo u njegovom stilu.

12. minut – Serija “kraljevića” od 8:0 na otvaranju druge četvrtine. Željko Obradović je morao da reaguje tajm-autom.

11. minut – Real nastavlja sa dobrom igrom. Hanga i Jabusele su poentirali i napravili prvo nešto veće vođstvo za Madriđane. Real ima prednost od 28:22.

Kraj prve četvrtine: Real – Partizan 22:22

10. minut – Naneli se upisuje u strelce i prekida seriju Reala. Real je u sledećem napadu odgvoorio preko Jabuselea, da bi Egzum bio polovičan sa linije bacanja. Početak je bio idealan, ali kraj četvrtine ne tako dobar za crno-bele.

9. minut – Ponovo nezgodni Dek… Preko tri minuta je prošlo, a Partizan je ubacio samo jedan poen. Real Madrid je prvi put stigao do vođstva zahvaljujući Jabuseleu.

8. minut – Moćno zakucavanje Tavaresa – nešto lošiji period Partizana, kao i buđenje Reala.

7. minut – Lako je vezao četiri poena Gabrijel Dek, koji već sada ima sedam poena. Lesor je uspeo da upiše prve poene.

6. minut – Gde je stao Alen, nastavio je Aleksa! Nova trojka za Partizan, ovoga puta Avramović. Parni valjak melje i vodi sa 17:10.

5. minut – Strašna blokada Tavaesa… Sve je sjajno uradio Smailagić, ali je centar Reala sačekao trenutak i zaustavio igrača crno-belih. Međutim, Smailagić je u narednom napadu pogodio svoju treću trojku! Osmeh na lice je sve rekao. Na drugoj strani opet Tavares.

4. minut – Odličan početak Partizana u Madridu. Smireno i pametno igra četa Željka Obradovića, koja preko Pantera uvećava prednost.

3. minut – Odgovara Hezonja trojkom, ali ponovo Alen Smailagić! Šesti poen košarkaša Partizana i druga vezana trojka – 9:5 za crno-bele!

2. minut – Real je odgovorio sa linije bacanja, a onda je Smailagić pogodio prvu trojku na meču. Vodi Partizan sa 6:2.

1.minut – Partizan je bolje otvorio utakmicu. Trifunović je prvo bio polovičan sa bacanja, da bi nakon toga Ledej pogodio iz reketa.

20.45 – Himna Evrolige je najavila spektakl koji nas učekuje. Duel Reala i Partizana je počeo! Zanimljivo dvorana nije ispunjena do poslednjeg mesta kako se očekivalo.

20.30 – Igrači su na terenu i sve je spremno za početak utakmice.

20.21 – Proslavljeni srpski vaterpolista Danilo Ikodinović će biti na utakmici i pratiti meč Partizana protiv Reala.

20.15 – Iako se nalazi u Madridu, Ostoja Mijailović je našao vremena da čestita odbojkašima Partizana osvajanje šampionske titule.

20.10 – Zagrevanje Partizanovih navijača dostiže vrhunac.

Grobari “zapalili” Madrid pred utakmicu sa Realom (VIDEO)

20.07 – Dvorana u Madridu će biti ispunjena do poslednjeg mesta, a evo kako izgleda nešto više od sat vremena pre početka utakmice. Nema sumnje i da će Partizanovi navijači biti u hali, tako da će izabranici Željka Obradovića imati podršku sa tribina.

WhatsApp Image 2023 04 25 at 20.06.39

19.58 – Evo još malo kadrova iz Madrida. Šou Grobara se nastavlja, atmosfera ispred dvorane je fenomenalna.

19.50 – Ostoja Mijailović, predsednik Partizana, stigao je ispred dvorane madridskog Reala.

19.32 – Grobari su okupirali Madrid i očekuje se da će napraviti sjajnu atmosferu u dvorani kraljevskog kluba.

19.15 – Pogledajte kako je Evroliga najavila utakmicu Real Madrida i Partizana.

NAJAVA UTAKMICE

Izabranici Željka Obradovića su ove sezone ravnopravan rival sa najboljim evropskim klubovima, uostalom, ligaški deo takmičenja završili su na šestom mestu na tabeli od 18 klubova koji su učestvovali u takmičenju.

Put do F4 u Kaunasu jeste težak, ali ne i nemoguć. Partizan je pokazao da može da se nosi sa znatno jačim i finansijski stabilnijim klubovima, pobeđivao Olimpijakos, Monako, Real, Makabi, Žalgiris, pa je nada navijača o novom uspehu sasvim realna.

Real je najtrofejniji košarkaški klub u Evropi. Madriđani su 10 puta u istoriji bili šampioni Evrope, a još devet puta poraženi su u finalima.

Doduše, Real je, istorijski gledano, jedan od najnezgodnijih protivnika za crno-bele.

U 18 međusobnih duela kraljevski klub odneo je čak 15 pobeda. Partizan je sve tri utakmice u kojima je izlazio kao pobednik igrao u Beogradu.

Ove sezone, ipak, crno-beli imaju bolji međusobni skor.

U prvom duelu u Madridu domaćinu je pripao revolveraški obračun (105:97), da bi u finišu sezone, u spektakularnoj atmosferi beogradske Arene, Partizan odneo ubedljiv trijumf – 104:90.

Željko Obradović je “maher” za mečeve u plej-ofu.

Ima dvadeset pobeda i samo jedan poraz u tim utakmicama sa svim klubovima koje je vodio, a u karijeri je osvojio čak 9 titula šampiona Evrope, što ga čini najtrofejnijim trenerom svih vremena.