Najbolja srpska plivačica Anja Crevar osvojila je zlatnu medalju na mitingu u španskom Kasteljonu. Crevarova je slavila u disciplini 400 metara mešovitim stilom, dok je u trci na 200 metara završila kao trećeplasirana, a na 800 je bila šesta.
U finalu na 400 mešovito, Olimpijka iz Pančeva, trku je završila za 4:41,92, što joj je donelo 843 FINA boda. Druga je bila Vaskez sa 4:47,65, a treća Karasko u vremenu 4:51,82.
Na upola kraćoj deonici, do cilja stigla za 2:15,94, a pre nje štopericu su zaustavile domaće Koro i Sančes. 800 metara je isplivala za 8:52,64, dok je do ubedljivog trijumfa stigla Belmonte sa 8:32,61, koja je odustala od trke na 400 metara, nakon što je bila najbrža u kvalifiakcijama.
Crevar se u Španiji sprema za Olimpijske igre u Tokiju, a radi u timu sa šampionkom Mireom Garsija Belmonte.
Nađa Higl: Bila sam kao hodajući zombi
OBAVEZNO POGLEDAJTE: NAJGLEDANIJI SPORTSKI DOGAĐAJI NA SVETU | Top Lista | Meridian Sport TV



Andjeo
Neka se samo sprema da pokupi i zlato na Olimpijskim igrama….
Tića
Uzela je jednu zlatnu, biće ih još kad stasa samo neka nastavi da trenira.
Flaki
Bravo za nasu plivacicu..mi smo mnogo talentovana nacija da s pravom belezimo sjajne rezultate.