Petostruki šampion Formule 1 Luis Hamilton zabrinuo je mnoge navijače porukom posle koje su svi zapitali da li odlazi u penziju.
– Osećam se kao da odustajem od svega. Kao da se skroz gasim. Zašto brinuti o nečemu kada je svet ovako neuredan i ljude nije briga za ništa.
Uzeću trenutak da se saberem i skupim misli. Hvala onima koji brinu za ovaj svet – napisao je Hamilton na Instagram nalogu.

(FOTO: Mark Thompson/Getty Images)
Britanac je na ovaj način poslao indirektnu poruku da je zabrinut zbog zagađenja i klimatskih promena koje su pogodile svet. To je bio razlog da Hamilton pređe na vegansku ishranu.
Takođe, frustriraju ga ogromne količine gasa koji godišnje ispari u atmosferu i način na koji svet živi…
– Zagađenje koje dolazi od fabrika za preradu mesa veće je nego od korišćenja aviona i automobila i to me navelo na razmišljanje.
Želim da živim zdravije, a kada vidite šta se sve danas stavlja u meso i koje sve hemikalije jedemo tim putem… Ne želim da se jednog dana probudim sa začepljenim arterijama.
Crveno meso nisam jeo dve godine, većinu ove godine jeo sam ribu, a sad sam i nju izbacio. Ono što kao ljudska vrsta radimo svetu, zagađenje koje nastaje zbog krava koje se uzgajaju, je neverovatno – naveo je tada Hamilton.
On je svojim postupkom želeo da potstakne i druge sportiste da prestanu da jedu meso.
Posebno ono koje se pravi u fabrikama za preradu mesa, a ishranu je zamenio jer želi da živi zdravo.
– Ne želim za 10 ili 20 godina da dobijem dijabetes ili neku od tih bolesti.
Ja mislim da je ovo prava odluka i objavljujem to svima koji me prate jer se nadam da ću tako ohrabriti i još ponekog da učini istu stvar.
Ipak, pre nego što se razjasni da li je ovaj 34-godišnjak odlučio da ode u penziju očekuje ga borba za šestu titulu u Formuli 1.
Hamilton trenutno vodi sa 338 bodova, iza njega je klupski kolega Valteri Botas sa 274.
Iza njih je Šarl Lekler sa 221 bodom, a do kraja sezone su ostale još četiri trke.


