Lok-aut dok se ne dogovore oko para

Kolektivni ugovor između MLB (bejzbol lige) i Unije igrača ističe 1. decembra 2026. godine. U tom momentu, postoje ozbiljne indicije, prekinuće se rad ovog tradicionalno popularnog američkog sporta.

Meridian sport te časti – registruj se, uplati 500 i preuzmi odmah bonus od 3.000 DINARA!

Navodno, timovi će proglasiti lok-aut između dve sezone.

„Ako se ne varam, liga je izašla i rekla da će doći do prekida rada“, rekao je Toni Klark, direktor Unije igrača.

Pre toga, Rob Manfred, komesar MLB, rekao je da bi lok-aut bio dobar za sport.

„Na bizaran način, to bi bilo pozitivno. Lok-aut van sezone je prednost koja postoji i omogućava da dve strane razgovaraju“, pričao je u januaru Manfred.

Ipak, igrači smatraju da vlasnici klubova pominju lok-aut kao pretnju.

„Igrači znaju iz prve ruke da lok-aut nije ni rutina ni pozitivno. To je oružje, vrlo jednostavno, koje se koristi da bi se izvršio pritisak na igrače i njihove porodice, tako što im se oduzima pravo na rad“, rekao je Klark.

Poslednji put kada je MLB bila pod pauzom, bilo je pre sezone 2022. godine.

Šta je razlog za lok-aut? Seleri-kep. Plate igračima su sporne, pošto će Los Anđeles Dodžersi uložiti u tim oko 379 miliona dolara, Njujork Metsi 312,5 miliona, dok Majami Marlins imaju oko 31,3 miliona dolara!

Bonus video:

3 Komentara

    Planski proglašavaju lok-out između dve sezone da mogu da se dogovore tako da ne leži prigovor igrača da to klubovi rade da bi vršili pritisak na igrače i onemogućavali ih da rade.

    Nadam se da ce u interesu navijaca da se dogovore!

    Nije ni čudo sto imaju problem koje pare se ovde okreću to je neverovatno

Postavi odgovor