KAKVA TRKA: Oliveira pobedio, Kvartararo ostao bez podijuma zbog kazne (FOTO)

Migel Oliveira je pobednik u sedmoj trci ovogodišnjeg Moto GP šampionata, Velikoj nagradi Katalonije.

Portugalac, vozač KTM rejsinga je došao do prve ovosezonske pobede ove sezone, a treće u kraljevskoj klasi. Na podijumu su još bili i Žoan Zarko na Pramak Dukatiju i vozač Dukatija Džek Miler.

Treba reći da je Fabio Kvartararo na Jamahi kao treći prošao kroz cilj, ali je kažnjen sa tri sekunde po završetku trke. A šta se u stvari desilo? Mnogo vremena izgubio jer, pošto ga je Zarko pretekao, otkopčao mu se kombinezon, pa je tako i isekao prvu i drugu krivinu, zbog čega je kasnije kažnjen.

U generalnom plasmanu vodi Kvartararo sa 118 bodova, a prate ga Zarko sa 101 i Miler koji ima 90.

Naredna trka Moto GP šampionata vozi se za Veliku nagradu Nemačke na stazi “Zahsenring” za 14 dana.

HAOS U KVALIFIKACIJAMA Lekler stigao do pol pozicije!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Ruža Ilić: Sudija treba da vraća fudbalerima istom merom!

5 Komentara

    Jos jedna vazna pobeda u tom ludom i opasnom sportu!Bravo za Kvartarara!!!!!!

    Ne mogu da verujem da je tek 15. po redu :O

    Kvartararo pokazuje klasu opet ,stvsrno radi odlican posao na stazi i još jedna važna pobeda za njega

    Svaka pobeda je vazna,makar za skupljanje bodova,zavisi do sporta 😛

    Sto ne bi bile bile vazne pobede.Svaka ima svoje znacenje i prednosti.

Postavi odgovor