PROBLEMI: Japanci protiv Olimpijskih igara u Tokiju

Olimpijske igre u Tokiju ne treba da se održe, barem tako misli 32 odsto ispitanika u Japanu. Razlog zbog kojeg Japanci žele da se Igre u potpunosti otkažu je strah od širenja korona virusa.

Prvobitno, trebalo je da se Igre održe ove godine, ali je zbog pandemije sve odloženo za 2021. Prema postojećim planovima i posle dogovora Međunarodnog olimpijskog komiteta (MOK) i vlasti Japana najveća sportska smotra bi trebalo da se održi od 23. jula do 8. avgusta.

Prema poslednjim informacijama, usled novog talasa zaraze obavljena je anketa (od 11. do 13. decembra) i rezultati su pokazali da je 32 procenta ispitanija izričito protiv. Za održavanje Igara po planu opredelilo se 27 procenata, dok je 31 odsto ispitanika za novo pomeranje.

Rezultati ankete iz oktobra bili su drugačiji. Za održavanje po planu bilo je 40 odsto, 23 za potpuno otkazivanje, a 25 za novo odlaganje.

Ostaje da se vidi kakav će biti konačan ishod, odnosno da li Japanci ipak neće praviti problem.

NBA: Dončić i Janis već u petoj brzini, Bobi dobio četiri minuta, Gudurić ni toliko

Obavezno pogledajte: PAPAGAJ KOKI DOBIO ZAMENU | Fudbalski kutak: Udarac iz ugla #33

5 Komentara

    Da nisu malo prerano digli frku ,ako je kao sto kazu probadjena vakcina protiv virusa u nekim zemljama , do tada bi sve trebalo da prodje … doduse nije ovde virus taj koji je problem ,krije se iza toga nešto vece to svi znaju

    Nadajmo se da ce iduca godina biti kraj koroni i da ce se sve vratiti u normalu….Samim tim ni Olimpijske igre nece doci u dilemu…

    Pametni japanci, znaju kakve zdravstvene posledice mogu biti prouzrokovane po stanje nacije i ne žele da se kockaju

    Kao i uvek,bolje je odloziti do daljnjeg sve nego kao mi

    Ma ko slusa narod…ako odluce mocnici da se odrze olimpijske igre one ce se i odrzati.

Postavi odgovor