Srbija za minut i po prosula tri gola prednosti: Gudjonson Islandu doneo remi, a Orlovima skinuo osmeh sa lica

Na korak, a po svemu sudeći i bliže, bili su Orlovi do trijumfa na startu Evropskog prvenstva. Rukometna reprezentacija Srbije ispustila je veliku prednost na neverovatan način u samom finišu susreta sa Islandom i tako prestižno takmičenje u Nemačkoj započela remijem.

Tri gola prednosti imali su izabranici selektora Tonija Đerone na minut i po do kraja meča, a onda su primili tri brza pogotka i meč je završen bez pobednika – rezultatom 27:27.

Olimpijska hala” u Minhenu bila je mesto odigravanja duela prve runde elitnog turnira Starog kontinenta. Island je bolje otvorio meč, u ranoj fazi stekao +3 (7:4) i tako još jednom demonstrirao srpskim igračima da ih očuje izuzetno težak zadatak.

Konsolidovali su se Đeronini puleni i ubrzo anulirali vođstvo rivala. Rezultatska klackalica trajala je do sredine drugog poluvremena, a onda su Orlovi napokon poveli i uspeli koliko, toliko da se odvoje.

Kako se meč bližio kraju, tako je pobeda bila sve izvesnija opcija za Srbiju. Na nešto više od minut i po do kraja susreta naša reprezentacija je povela sa 27:24 i gotovo da su bodovi već upisani, ali onda je usledilo iznenađenje. Niz propusta završen je greškom Petra Đorđića, koji je izgubio loptu i tako omogučio Gudjonsonu da postavi konačan rezultat na pet sekundi do kraja meča.

U redovima srpskog tima istakao se Dragan Pešmalbek sa pet postignutih pogodaka, dok su četiri gola delo Petra Đorđića, a po tri su dodali Kukić i Radivojević.

Island je do remija predvodio sjajni Elison sa sedam golova, kao i raspoloženi Gudjonson sa šest pogodaka.

U okviru C grupe, takmiče se još selekcije Mađarske i Crne Gore, čiji susret je zakazan za 20 časova i 30 minuta.