POLOVIČAN START SRBA U MELBURNU: Lajović nakon drame do drugog kola, Đere "ispustio" Šapovalova!

Već su dvojica srpskih tenisera izašla na teren prvog dana Australijan Opena i ostvarili polovičan učinak.

Dušan Lajović je nakon velike borbe savladao Martona Fučoviča rezultatom 3:2 (6:3, 4:6, 6:1, 6:7, 6:1), dok je Laslo Đere porpustio lepu priliku da iznenadi Denisa Šapovalova, rezultat je bio 3:1 (7:6, 6:3, 3:6, 7:6) u korist Kanađanina.

Dušan Lajović i Marton Fučovič su na terenu proveli čak tri sata i 28 minuta, ali je na kraju srpski teniser imao više znanja i sreće.

Naš predstavnik je veoma lako poveo sa 1:0 u setovima, dva brejka na vreme i prvi set je bio „kaparisan“.

Mađarski teniser se nije predavao, rani brejk na početku drugog seta bio je dovoljan da se poravna rezultat u setovima na 1:1.

U trećem setu je postojao samo jedan teniser. Dušan Lajović je pri rezultatu 1:1 uspešno vezao pet gemova i tako vratio prednost od 2:1 u setovima.

Imao je srpski teniser u par navrata divnu priliku da pobedi Martona Fučoviča pre početka petog seta, ali je Mađar bolje odigrao taj-brejk i produžio sebi nadu.

Umor i neizvesnost kao da nisu uticali na Dušana Lajovića. Ekspresnih 6:1 u petom set i plasman u drugo kolo gde ga čeka mladi španski teniser Karlos Alkaraz.

Svoju šansu da obezbedi prolaz dalje imao je i Laslo Đere, ali je Denis Šapovalov opravdao ulogu favorita na kraju meča.

Srpski teniser je već u prvom setu pokazao šta zna. Oduzeo je servis rivalu i stečenu prednost čvuvao sve do momenta kada je trebalo da servira za osvajanje prvog seta.

Denis Šapovalov je pokazao reakciju douzeo servis rivalu, odveo prvi set u taj-brejk i osvojio ga bez većih problema rezultatom 7:3.

U narednom setu kanadski teniser je igrao na krilima prvog. Jedan brejk je bio dovoljan da povede sa 2:0 u setovima.

Laslo Đere nije imao nameru da se preda bez borbe uzvratio je Kanađaninu istom merom i smanjio na 2:1 u setovima.

Odluka je pala u četvrtom setu. Šapovalov je iskoristio brejk loptu u šestom gemu i stigao do činilo se nedostižnih 5:2.

Ipak tu nije bio kraj. Laslo Đere osvaja dva gema u nizu smanjuje na 5:4 i pravi se drama.

U desetom gemu Šapovalov stiže do meč lopte, ali je Laslo neutralisao i izjednačio na 5:5. Đere pravi novi brejk u 11. gemu i dolazi do prilike da servisom izjednači na 2:2 u setovima.

Kanađanin je sačuvao prisebnost i uspeo da u poslednjem trenutku dođe do drugog brejka u setu i uvede još jedan set u taj-brejku.

Tu više nije bilo povratka za srpskog tenisera…

POSTOJI ŠANSA BEZ OBZIRA NA ZABRANU: Novak Đoković u Australiji već sledeće godine?!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: PENALTY CHALLENGE: Lepomir Bakić – Voleo bih da vidim izvikane pevačice kako šutiraju penale! EP10