Srpski teniser Novak Đoković po prvi put trenira na terenima US opena uoči početka poslednjeg grend slema u sezoni.
Meridian Sport te časti – POTPUNO BESPLATNO! Registruj se i odmah preuzmi 6.000 FREEBET!
Branilac titule deli teren sa sparing partnerom, velikim prijateljem, Argentincom Huanom Martinom Del Potrom koji je završio karijeru pre dve i po godine.
Na kultnom stadionu “Artur Eš” odigrali su ukupno tri meča (sva tri pripala Novaku), a najpoznatiji od njih bio je finale 2018. godine kada je Đoković kompletirao povratak u velikom stilu posle problema sa laktom osvojivši drugi grend slem u sezoni koja je pretila da bude poslednja u njegovoj karijeri.
Div iz Tandila nije bio te sreće i zbog problema sa povredama bio je primoran da se pre vremena povuče iz belog sporta, a sem po razornom forhendu, tituli u Njujorku (2009.) pamti se i kao čovek koji je bio Novakov kriptonit na Olimpijskim igrama iako je u karijeri čak 16 puta poražen od srpskog asa (4-16).
Argentinac je u Londonu savladao Đokovića u borbi za bronzu, a zatim četiri godina kasnije u prvom kolu u Riju.
Novak je na Igrama u Parizu konačno uspeo da osvoji toliko dugo čekano zlato.
Posle kratkog odmora doputovao je u Njujork u poteri za rekordnim 25. grend slemom.
Tokom treninga dvojica igrača nosili su bubice i pritom razgovarali, a program je emitovao “ESPN”.
Na pitanje da li je osvajanje OI najveći uspeh u karijeri Novak je imao šaljiv odgovor.
“Moj najveći uspeh ikada je što sam pobedio Del Potra u finalu US opena 2018”.
“Moj najveći uspeh je što sam te pobedio u Riju”, odgovorio mu je Delpo, a Novak na to dobacio:
“I u Londonu. Delpo je moj neprijatelj na Olimpijskim igrama. On je bio moj “ubica”.
Priznao je Argentinac nešto kasnije i da je pobeda Đokovića nad Karlosom Alkarazom bila veoma emotivno iskustvo za njega.
“Plakao sam kada je osvojio zlatnu medalju. Bio je to prvi teniski meč zbog kog sam plakao”, rekao je Del Potro.
Bonus video:



nemanja.stanisic
Po ovome se vidi da je pravi Novakov prijatelj!
saleticnemanja
Ako se ne varam onomad na OI u Riju, Đokoviću isto beše prvi teniski meč zbog kog je blago reći “plakao” upravo zahvaljujući dotičnom gospodinu
kluka4002
Nije tajna da su o na terenu o van terena u odličnim odnosima prijatelji su ,tako da je ova reakcija potpuno normalna .. steta za njegove povrede on je bio strašan igrač
Boza Stefanovic
Istinski prijatelji na terenu i van njega, godinama smo ih gledali kako grade svoje karijere zajedno, Del Potro mi je jedan od omiljenijih tenisera