Dominik Tim je eliminisan u osmini finala Australijan opena. Iako se na poraz od Grigora Dimitrova sa 3:0, gleda kao iznenađenje, podbačaj Austrijanca, treći teniser sveta je istakao da postoje razlozi njegovog poraza.
U prethodnom kolu, Austrijanac je bio bolji od Nika Kirjosa nakon neverovatnog preokreta od 0:2, do 3:2 u setovima, na terenu je proveo oko četiri sata, te je očigledno bio iscrpljen, ali se i vidno otežano kretao.
-Kombinacija nekoliko stvari – mali fizički problemi, plus zaista loš dan, a i činjenica da je on vrhunski igrač. Ne želim da ulazim dublje u te fizičke probleme, neću da tražim izgovor. Stvar je u tome da nisam mašina – nekada bih voleo da jesam, ali dogode se ovakvi, veoma loši dani. Čim nisi na 100 posto na tako visokom nivou, ovakav rezultat može da se desi. Baš tako je i bilo-, kazao je Tim nakon poraza.
Ipak, Austrijanac smatra da nije do brze podloge u Melburnu, kao ni pet setova sa Kirjosom, jednostavno, Bugarin je kvalitetan igrač.
-Već desetak godina on je jedan od najboljih igrača na Turu. Kada je u ritmu, jako je teško igrati s njime, naročito po brzim uslovima kao ovde. Iskreno mu želim da napravi veliki proboj na nekom grend slem turniru, definitivno bi to bilo zasluženo-, istakao je Dominik Tim.
KOLAPS TIMA Dimitrov ga počistio sa terena; Ruska bajka se nastavlja
OBAVEZNO POGLEDAJTE: PARTIZAN vs CRVENA ZVEZDA | NBA 2K21 Predictor #35 | @Beki



Uroš
Istrošio se previše protiv Kirjosa, jasno se videlo da nije imao snage da igra protiv Dimitrova.
Poppy
Iskreno pomalo sam razocaran. Ocekivao sam Tima u finalu. Zaista mi je krivo sto nije prosao u cetvrt finale
Teemo
Ispadanje Tima sa turnira je zaista veliko iznenadjenje. Nisam mislio da ce sada ispasti. Zao mi je, ocekivao sam ga u polufinalu sa Nadalom.
Flaki
Tim je veliki igrac.Bice tesko sa Dimitrovim ali Tim je po meni kompletniji igrac i dobice sigurno ovaj duel.Vise je takmicerski nastrojen
Nidza007
Bas sam iznenadjen, mislio sam da ce Tim lako da se izbori sa Dimitrovom..
falkao
u zadnih nekoliko godina navikli smo da vidimo Tima u samim zavrsnicama ili na pobednickom postelju,ali sto i sam kaze,takvi mecevi se desavaju,pa to se desavalo i velikoj trojci,ne cesto ali se desavalo,naidje los dan i tu se ne moze nista,em predhodni mec u pet setova,tako da sve ima svoje,od krvi je i mesa
DI MARIA
Realan Tim ,i umor i los dan ,a Dmitrov odlican ,sve su to faktori koji su doveli do ovakvog rezultata i ne treba se čuditi
Alex
Nema šta Dimitrov igra odlično ove godine na AO i zasluženo je pobedio