"Sigurno će ljudi biti srećni kada izađu iz karantina"

Srpski teniser Dušan Lajović komentarisao je aktuelno stanje u Australiji pred ATP kup i Australijan Open.

Popularni Duci je gostovao u “Jutru” na televiziji Prva i otkrio kakva je trenutno situacija u Melburnu.

Dušan Lajović se trenutno nalazi u izolaciji u Australiji, gde se prema za početak novih teniskih izazova, u vidu ATP kupa i Australijan Opena.

-Upravo sam se vratio sa terena i iskoristio pet sati treninga za danas. U grupi sam koja sme da koristi pet sati za trening- otkriva srpski teniser.

Kao što se već danima spominje, namaju svi teniseri priliku da treniraju u karantinu.

-Viktor Troicki je u karantinu jer je neko bio pozitivan u avionu u kojem su oni došli u Australiju. Teško je igrati neki turnir za desetak dana kada sediš 14 dana u sobi. Bez udaranja loptice, tačnije sparinga, nije isti osećaj za telo, od onog kada treniraš u sobi. Nadam se da neće biti nekih povreda. Ovo još nismo doživeli. Mogu da zamislim kako će biti njima kad izađu iz sobe- dodao je Dušan Lajović.

Australijan Open je nekada važio za ‘hepi slem’, sada baš i nije.

-Sigurno će ljudi opet biti srećni kada izađu iz karantina. Kada bih poredio sa RG ili US od prošle godine, gde je bio ’babl’, ovde je kontrasituacija. Najvažnije je da se virus ne vrati u zajednicu. U Republici Viktorija nema zaraženih ljudi i oni su zato zatvorili tenisere u karantin, kako se ne bi ponovo proširio koronavirus i izašao na ulice. Imali su lokdaun 111 dana i to je jasno šta oni žele. Dosta toga su žrtvovali da bi teniseri došli ovde- dodao je srpski teniser.

Dušan Lajović se dotakao i inicijative Novaka Đokovića, da se pomogne kolegama koji ne mogu da treniraju.

-Generalno su mediji bili protiv turnira ovde u Viktoriji zbog rizika koje nose putnici, a postoje Australijanci koji ne mogu da se vrate u zemlju. Šta god da se reklo, naišlo bi na nešto negativno u medijima. On je pokušao da se izbori za bolji tretman. To nisu bili zahtevi već molbe. Logično je da igrači sa vrha liste pomažu slabijim igračima. Nije on očekivao da će oni reći da to može, samo je pokušao. Oni su odlučili da odgovore negativno, ali su ipak pomogli na kraju- dodao je popularni Duci.

ATP Kup počinje 1. februara i trajaće do 5. februara. Srbija brani titulu osvojenu prošle godine i nastupaće u sastavu Novak Đoković, Dušan Lajović, Filip Krajinović i Nikola Ćaćić. Naši teniseri će igrati u grupi A protiv Kanade i Nemačke.

Australijan Open počinje 8. februara.

“Novak je jedini stao uz nas”

Obavezno pogledajte:KAŠALJ NA NERVNOJ BAZI | Fudbalski kutak: Udarac iz ugla #39

6 Komentara

    Naravno da ce biti srecni.. Ko ne bi bio srecan, nakon dve nedelje “zatvora”. Jedva cekaju da izadju iz karantina i da mogu bar malo da treniraju pred AO

    Pa svi jedva cekamo da se stvari polako normalizuju i da se vrate u normalu ,da zivot krene normalno da se odvija.Jedva cekam da pocne Australian open,bice zanimljivo.

    Jedva čekaju da izađu iz karantina, odbrojavaju dane a onda moraju maksimalno da iskoriste vreme kako bi se adekvatno pripremili za AO.

    bice AO hepi slem i dalje ali da prvo prodje korona,tako je moralo da se odradi,mnogo je to ljudi na jednom mestu,organozatori jednostavno nisu imali drugacije resenje sem karantina,i mislim da se to ispplatilo,da nije bilo karantina ko zna sta je sve moglo da se desi

    Toliko je svima vise ovo teska situacija,ada svi jedva to cekaju…A velika stvar je da bar nasi imaju sansu za tih pet sati treninga!!!!

    Mislim da to svi jedva čekaju …svima je preko glave ove korone ,mera i svega ostalog .otišlo je predaleko sve ovo

Postavi odgovor