Nestvaran slom Kecmanovića: Od 2:0 i meč lopti do potpunog raspada na Rolan Garosu

Miomir Kecmanović nije uspeo da se plasira u drugo kolo Rolan Garosa, pošto je posle drame za infarkt izgubio od Andree Vavasorija – 3:2 (7:5, 6:2, 6:7, 6:7, 6:7).

Iako je vodio sa 2:0 i imao nekoliko meč lopti, nije uspeo da slomi otpor neugodnog Italijana. Igra nerava do poslednjeg atoma snaga je viđena u Parizu. Teško je bilo za gledati peti set. Italijan i Srbin su se konstantno menjali u vođstvu, da bi duel ušao u taj-brejk, gde je bilo posebno neverovatno. Poen za poen, meč lopta za meč loptom i na kraju neverovatan slom Kecmanovića, kome će ovo biti sigurno jedan od najbolnijih poraza u karijeri, jer je imao pobedu na tacni, a onda sve iskomplikovao i na kraju pao pod pritiskom.

EKSKLUZIVNO: Preuzmi najveći bonus dobrodošlice od 4.000 RSD potpuno besplatno – registruj se na sajtu meridianbet.rs ili putem mobilne aplikacije

Prvi set igrao se veoma tvrdo na obe strane terena. Oba igrača bila si sigurna na svom servisu do samog kraja prvo seta. Tada na scenu stupa Kecmanović koji pri rezultatu 5:5 u gemovima pravi brejk, da bi potom na svoj servis došao do vođstva od 1:0 u setovima.

Nošen odličnim završetkom prvog seta, srpski teniser pravi brejk odmah na početku drugog seta. Održavao je prednost Kecmanović tokom čitavog seta, da bi Vavasori ponovo u završnici poklekao i dopustio rivalu da mu odmuzme servis za 6:2 i velikih 2:0 u setovima u korist Srbina.

Treći set je ponovo lako pripao Kecmanoviću. Vavasori nije imao pravo na kiks i trudio se da održi fokus i pokuša da se vrati u meč. Ipak, ovo nije pošlo za rukom Italijanu koji je ponovo ispustio svoj servis pri rezultatu 1:1 čime se našao u zaostatku. Nije klonuo Vavasori i vratio je brejk već u narednom gemu za izjednačenje.

Nije dugo Italijan bio u egalu, a razlog za to je bio novi brejk Kecmanovića pri rezultatu 3:3. Pravi rolekoster gledali smo u trećem setu, pošto je Vavasori ponovo uspeo da uzvrati brejkom već u narednom gemu, da bi kasnije na svoj servis ostvario prednost od 5:4.

Uspeo je Kecmanović na svoj servis da izjednači i uvede treći set u neizvesnu završnicu završnicu. U narednom gemu imao je čak četiri brejk lopte, ali nijednu nije iskoristio!

Na kraju treći sat je ušao u taj-brejk, gde smo ponovo gledali seriju oduzimanja servisa na obe strane. Na kraju potpunog haosa kao pobednik je izašao Vavasori koji je tokom taj-brejka spasio čak četiri meč lopte i tako smanjo zaostatak na 2:1 u setovima!

Četvrti set najavio je novi sunovrat Miomira Kecmanovića. Nakon što u drugom gemu pomenutog seta nije uspeo da iskoristi pet brejk lopti, usledila je kazna.

Pad koncentracije i fizički pad srpskog tenisera iskoristio je Vavasori koji je pri rezultatu 2:2 uspeo da napravi brejk i otvori sebi šansu za izjednačenjem.

Taman kada je sve delovalo kao da će Italijan uspeti u svojoj nameri Kecmanović se trgao i odbranio set loptu, da bi kasnije i oduzeo servis rivalu za 5:5 u gemovima i nastavak trećeg seta. Nakon još jedne serije taj-brejkova na obe strane imali smo još jedan taj-brejk.

Vidno je Kecmanović bio poljuljan tokom odlučujeg perioda igre i dopustio je Vavasoriju da se potpuno vrati u meč i izjednači rezultat na 2:2 u setovima.

Peti set je bio prava igra živaca, gde je na kraju posustao naš teniser i tako doživeo veoma bolan poraz.

Vavasori u drugom kolu čeka boljeg iz duela Đovani Mpetši Perikard – Đenaro Alberto Olivijeri.

Podsetimo i Novak Đoković je obezbedio drugo kolo Rolan Garosa pobedom nad Aleksandrom Kovačevićem.