Lajović stao na korak od glavnog žreba u Parizu

Srpski teniser Dušan Lajović nije uspeo da se plasira u glavni žreb Mastersa u Parizu, pošto je u poslednjem kolu kvalifikacija poražen od Markosa Đirona sa 1-2 (7:5, 5:7, 7:6).

U ujednačenom prvom setu viđen je jedan brejk koji je napravio Amerikanac. Lajović je spasio nekoliko brejk lopti, propustio priliku da oduzme servis rivalu u 10. gemu, a potom je Điron pri rezultatu 5:5 napravio brejk i stigao do prednosti u setovima.

Drugi set bio je preslikan, samo je ovo put Lajović napravio brejk u odlučujućem trenutku i potom odservirao z aizjednačenje – 7:5.

Odlučujući set doneo je rani brejk Đironu. Grešio je Duci dosta u tim trenucima i dozvolio rivalu da se odlepi na 5:2, ali usledila je serija i izjednačenje – 5:5 . Imao je Lajović i brejk lopte u narednom gemu, nije ih iskoristio i usledio je taj brejk.

Lajović je u dodatnom gemu vodio 2-0, potom i 4-3, ali sa dva mini brejka i četiri uzastopna poena Điron je obezbedio plasman u glavni žreb Bersija.

EKSKLUZIVNO: Preuzmi najveći BONUS DOBRODOŠLICE OD 5.000 RSD + 10 POKLON WIN&GO RUNDIpotpuno besplatno – registruj se na sajtu meridianbet.rs ili putem mobilne aplikacije.