Đoković: Moram da budem odlučniji u nekim trenucima, Siner odigrao hrabro kada je trebalo

Novak Đoković je posle velike borbe poražen od Janika Sinera u drugom kolu “zelene” grupe Završnog mastersa u Torinu sa 2:1 u setovima.

Srpski teniser je izjavio po završetku meča da nije iskoristio svoje prilike, a rival jeste.

EKSKLUZIVNO: Preuzmi najveći BONUS DOBRODOŠLICE OD 5.000 RSD + 10 POKLON WIN&GO RUNDI potpuno besplatno – registruj se na sajtu meridianbet.rs ili putem mobilne aplikacije.

“Naš prethodni meč na Vimbldonu je takođe bio tesan. I tada je igrao dobro kao danas, možda je sada bolje servirao. Glavna razlika je što je bio hrabriji u važnim poenima, a ja nisam bio dovoljno agresivan i odlučan… Davao sam mu šansu da kontroliše te poene, recimo na 5:5 i 15-30. Rekao sam mu i na mreži da je odigrao svoj najbolji tenis kada je bilo najpotrebnije. Apsolutno je zaslužio pobedu”, počeo je Đoković i nastavio: “U ovakvim mečevima ne ukaže vam se veliki broj prilika, a ako ih ne iskoristiš, rival sigurno hoće. Moram da budem odlučniji u nekim trenucima, ali u redu, većinu ovakvih mečeva u karijeri sam dobio. Ne mislim da sam uradio previše toga pogrešnog, ali moram da mu skinem kapu, odigrao je hrabro kada je bilo najpotrebnije.”

Publika je bila na strani domaćeg tenisera.

“Očekivala se podrška publike, veliko uzbuđenje ovde oko njega, normalno je da je publika želela da on pobedi.”

Vidljivo su protivnici sve motivisaniji protiv Đokovića.

“Normalno je da su mlađi motivisani i da žele da me pobede. Već dugo osećam da su protivnici još motivisaniji protiv mene, žele moj skalp, to je normalno. Moram da budem zadovoljan borbenim duhom, vratio sam se iz seta zaostatka, iz brejka u trećem setu…”

U narednom kolu ga čeka duel sa Hubertom Hurkačem.

“Hurkač je jedan od najboljih servera na svetu, a opušten je sada jer nema šta da izgubi. Biće veoma teško sigurno.”

Bonus video:

4 Komentara

    Mnogo je gubio koncetracije Nole sa publikom i mislim da je to presudilo

    Pred Sinerom je velika buducnost ako natavi ovako da igra…

    Siner odigrao fantastican mec sinoc,svaka cast…

    Preuzeo je Siner rizik i isplatilo se znao je očigledno da drugačije ne može protiv Novaka i prošlo mu je

Postavi odgovor