Rekord mora da sačeka: Novaku se ne računaju nedelje na prvom mestu!

Prekid teniske sezone najmanje odgovara Novaku Đokoviću, pošto se nedelje provedene na prvom mestu na ATP listi neće računati.

ATP je za francuski L’Ekip potvrdio ono o čemu se već govorilo od trenutka kada je odlučeno da se “beli sport” obustavi.

Tako će Đoković ostati na trećem mestu večne liste sa 282 nedelje provedene na čelu teniskog karavana. Ispred njega su Pit Sampras (286) i Rodžer Federer (310).

Zamrzavanje renkinga važi i za ostale delove liste, kao što možete videti na zvaničnom sajtu ATP i segmentu koji je posvećen nedeljama provedenim na prvom mestu – rečeno je iz Asocijacije teniskih profesionalaca (ATP).

Po renkingu koji je “zamrznut” 16. marta naš as će ostati na prvom mestu na svetu sa 10.220 bodova, a pratiće ga Rafael Nadal sa 9.850, Dominik Tim sa 7.045, Rodžer Federer sa 6.630, Danil Medvedev sa 5.890…

Ostaje da se vidi kada će sezone biti nastavljena, a poznato je da Vimbldon odložen za sledeću godinu, dok je Rolan Garos pomeren za 20. septembar.

SEBALJOS: Novak je najteži rival, imaće najviše Grend slemova!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Sportske priče | RIO FERDINAND: Odmah smo znali da će Kristijano biti najbolji!

“DAJTE REKET, MNOGO JE LAKŠE!” Nadal se zabavljao kuvajući, ali…

40 Komentara

    Ostaje broj 1 na koje god mesto da ga stave

    Bezveze, ali najralnije. Nadoknadice to Novak, ne sumnjam u njega.

    Ovo je samo odlozilo obaranje rekorda

    Hahahahah pa bas bi bilo cudno da se racunaju 😀

    Kako god, on je najbolji teniser svakako ?????

    I da mu se ne računa lako će on to oboriti.

    Tako je kako je, ima vremena , stici ce ga.

    Ima kad Nole da obori sve pa i rekorde

    Само да преживимо све ово и да прође па ћемо обарати рекорде.

    Nema veze, ima Nole vremena. Ne vidim nikog ko bi mogao više da ga ugrozi da ne bude najbolji ikad.

    Po meni je ovo baš nepravda,jer bi on svakako zadržao prvo mesto…

    Novak je biti na prvom mestu zato sto je najjaci igrac svih vremena!

    Bice nole prvi i mislim da ce sve moguce rekorde uzeti pod svoje i biti prvi!!!! pa cak i ovaj federerov kada je bio 237 nedelja u kontinuitetu prvi!!!

    Pa nije realno da se racunaju kad se tenis ne igra

    Nece to njega ugroziti,ne brinem se……

    Volimo Noleta, ali ovo je postena odluka

    Vratice se Novak opet na prvo mesto, videcete.

    Ubeđen sam da bi se sve računalo da je Nole kojim slučajem drugi 🙂

    Malo strpljenja samo i Nole će pokazati da je najbolji nad najboljima.

    Racunali te nedelje ili ne on je svakako sampion. Bice i vreme kada ce se rekordi oboriti!

    Pa ocekivano i posteno, ali ja verujem da ce on oboriti sve sto mu treba od rekorda.

    Ostvarice Novak taj rekord ne moze ga u tome spreciti nijedno zamrzavanje!

    Svi znamo da je Nole najbolji, samo polako

    Ima vremena za Novaka,bice on prvi kad-tad.Svakako je trenutno prvi na tabeli,to ne mogu da mu *zamrznu*???

    Zna se ko ce zasluzeno sve pokidati i biti br 1, samo malo strpljenja

    Koga sad to interesuje u ovoj situaciji

    Neka ih neka ne racunaju nema veze, Nole je svakako najbolji na svetu?

    Ma bre ljudi to je masina a ne covek. Svaka cast njemu i humanista je veliki.

    U jedno sam sigurna da jedva cekam da se vrati i pocisti sve pred sobom!

    Nole je broj jedan zauvek, tabela me ne zanima!

    Bice i Novak na prvom mestu umesto Federera. Samo polako.

    Tenis ce se nastaviti i Nole ce ponovo izdominirati

Postavi odgovor