Novak Đoković, Rafael Nadal i Rodžer Federer već godinama u nazad dominiraju svetskim tenisom i tome se ne nazire kraj.
Proslavljeni nemački teniser i bivši trener našeg asa Boris Beker se nada da će se mladi igrači probiti do vrha u 2021. godini.
– Možda ćemo u 2021. godini videti proboj mladih igrača, pošto će biti a godinu iskusniji – rekao je Beker.
Nemac bi voleo da se to desi dok je “velika trojka” na vrhuncu. Treba reći da su ova tri majstora tenisa od 2016. godine osvojili sve Grend slemove i to valjda dovoljno govori o njihovoj moći.
– Voleo bih da “velika trojka” bude pobeđena dok je na vrhuncu. Ne bih želeo da mladi preuzmu vodeće pozicije tek kada Đoković, Federer i Nadal prestanu da igraju ili budu previše stari. Voleo bih da vidim finale između 22-godišnjaka i 33-godišnjaka. To bi bila najbolja stvar za tenis. Vreme je za mlade da se istaknu.
Od mlađih igrača za titulu na najvećim turnirima borili su se samo Danil Medvedev i Dominik Tim.
– Posle Novaka, Rafe i Rodžera, najbolji je Tim. On već ima iskustvo igranja finala na Gren slemovima. Igrao je dobro protiv Đokovića u finalu Australijan Opena. Uživam gledajući Cicipasa. Zverev je pokazao da može da bude na visokom nivou – zaključio je Beker.
Podsetimo, teniska sezona je suspendovana do kraja jula, a da li će biti nastavljena odmah posle toga ostaje da se vidi.



Scar
Ista ova vest je bila pre dva dana ajde obratite malo pažnju.
ferari
I ja bih voleo ovako nesto, ali svi ti igraci na trenutak zablistaju pa ih nema mesecima. Tim i par igraca ima taj neki kontuinitet, ali daleko je to sve od idealnog
Racic
Svaki drugi dan citam po jednu motivacionu izjavu Bekera upucena mladjim teniserima kako bi srusili nepobedivu trojku sa vrha. Zaista pojma nemam kakav motiv u svemu ovome ima.
DuLE
Ovaj baš ne ume da tipuje. Sve promašio 😂
Totti
Mislim da takve stvari ne mogu bas lako da se predvide. Mnogi su pokazivali potencijal, pa na keaju nista… Djole je tata mata za njih, treba ce im mnogo truda da ga zamene.
Aleksandra
Nema sanse, cim krene malo forma da im opada oni ce zavrsiti karijeru dok su na vrhu
Kiki
To se desiti nece,dok je Nole na vrhu niko nece moci da ga smakne
Nemanja
Bogami osecam da ce ih sledece godine pobedjivati
velja
Tesko da ce to da se desi
Marko65
Ma nema od toga sanse. Ili ti rekao bih da su sanse da se to dogodi ravne nuli
Gedza
Od toga nista Bekeru. Bolje gledaj kako da se izvuces iz bankrota nego da lupas gluposti
BB
Ozbiljna je konkurencija pred trojicom najboljih…ali svacije vreme prolazi… A Medvedev i Tim su najbolja trenutna konkurencija,kakva ce to cast biti gledati,u stvari kakav ce to kvalitetan tenis biti kada se sastane prvi reket i npr Medvedev i Medvedev pobedi… Takav tenis bi bilo lepo ispratiti,ne propustiti!
Filip
Pa sav taj mladi potencijal o kojem se priča, neće nikad biti ni blizu velike trojke. Oni su sa 17,18 godina već imali slemove. A oni imaju svi preko 20 godina, tako da to i nije neki uspeh i da osvoje sledeće godine neki.
Filip
Daj boze da moze jos neko biti kao sto su oni… Ali ne vidim takvu buducnost, takvi se vise nece roditi.
Darko
Njihovo mesto niko ne moze da zameni
Milica
Prva tri mesta ce uvek nositi oni…
Aleksa
Mozda,nikad se ne zna.Zavisi koliko su gladni ti mladji za uspehom
Vanja
Najbolji teniseri sveta… Nole je nas ponos
Caki
Velika trojka ce biti naj do kraja.
Vladan
Nema niko sanse protiv trojke
Dzoni NS
Bilo bi zanimljivo da im neko malo pomrsi konce.
Mario
Dok su na vrhuncu, tesko ce se to desiti
Mare86
tesko da ce iko to usppeti od mladjih,njihovo vreme dolazi to je neosporno ali tek kada trojku isprate u penziju
Goran85
Nažalost,nema ih dobrih .
Bojan
Nema nista od toga. Nema ko njih da pobedi
Vlada
Sta je s njegovim izjavama 😂 ima mladih potencijala, ali polako, doce i njihovo vreme
dule
tesko ce neko rasturiti veliku trojku
Kristina
Nema sanse VELIKA TROJKA vlada
Stojan
Istog sam misljenja, dok je velike trojke nece se ovi mladi ovajditi previse
Manki
nema nista od toga, bice ovako jos koju godinu
Stefan N.
Tesko da se desi u skorijoj buducnosti.
Sanja90
Uopste mi se ne svidja njegova izjava, neka pobedjuju najbolji dokle god su jos uvek u punoj snazi
Janko
Tesko,ali ko zna…ne vidim bas nekoga osim tima i zvereva…verovatno ih ima jos,ali nisu explodirali…
Dragana
Pa normalno kad ovi budu imali po 40 god da ih prestignu.
Boban
Niko nije nezamenljiv i nepobediv ali velika trojka se poprilicno dugo zadrzala na samom vrhu,iza njih je ogoman rad,svako od mladjih jedino moze dobro da iskoristi njihov los trenutak
B_np
Iskreno i ja to jedva cekam i nadam se da ce uskoro naici neko ko ce da im parira…jer vec postaje dosadno, svako finale isto
Kristina
Moraju ovi mladji jos puno da rade da bi mogli da pariraju
Lukas
Tesko, jos najmanje 4,5 godina ce oni vladati tenisom
Misel
Potrefilo tako da ova trojka dominira 15god bezmalo, za to vreme neko na mah im pruži otpor i to je sve.. Vrv su ovo najbolji svih vremena, posle njih tenis neće imati tolku snagu
Anakin91
Jedino mogu da im pariraju Medvedev i Tim, obi ostali teško
Simke
Teško da će ovi mladi koji imaju po 20 kusur dočekati pad a ako dočekaju ima će po 30 godine.
Aleksandar
Hahaha, to su rekli inpre 3 godina da jw svak sledeća njihova pa ništa
Suki
“Kada budu na vrhuncu”. Тaј voz ste propustili, а оni i dalje deru!Uzivajte i budite srećni sto ste delili teren sa njima!
zizi
Ima Tim jos da uci, stari su ovo lisci 🙂
Nemanja
Level iznad svih su …tako da tesko jako još uvek
Jasmin
I moje misljenje, kao velikog fana tenisa, jeste da su Danil Medvedev i Dominik Tim trenutno najblizi tome da ozbiljno pariraju “velikoj trojci”. Naravno, vreme ce pokazati koliko su spremni da izadju na kraj sa svim izazovima, ne bi li mozda u buducnosti postigli bolje rezultate od Rafe, Rodzera i naseg Noleta. Bice tesko, i vrlo sam skeptican po tom pitanju, ali videcemo 🙂
Grizman
Mislim da trojka nece lako da se preda. Jos ovu mladi ima da uce od njih.
Tasa
Bogami tako je
dule
Sta?
Mosa
Tim im je sad ozbiljna konkurencija.