BEKER: Voleo bih da "velika trojka" bude pobeđena dok je na vrhuncu!

Novak Đoković, Rafael Nadal i Rodžer Federer već godinama u nazad dominiraju svetskim tenisom i tome se ne nazire kraj.

Proslavljeni nemački teniser i bivši trener našeg asa Boris Beker se nada da će se mladi igrači probiti do vrha u 2021. godini.

Možda ćemo u 2021. godini videti proboj mladih igrača, pošto će biti a godinu iskusniji – rekao je Beker.

Nemac bi voleo da se to desi dok je “velika trojka” na vrhuncu. Treba reći da su ova tri majstora tenisa od 2016. godine osvojili sve Grend slemove i to valjda dovoljno govori o njihovoj moći.

Voleo bih da “velika trojka” bude pobeđena dok je na vrhuncu. Ne bih želeo da mladi preuzmu vodeće pozicije tek kada Đoković, Federer i Nadal prestanu da igraju ili budu previše stari. Voleo bih da vidim finale između 22-godišnjaka i 33-godišnjaka. To bi bila najbolja stvar za tenis. Vreme je za mlade da se istaknu.

Od mlađih igrača za titulu na najvećim turnirima borili su se samo Danil Medvedev i Dominik Tim.

Posle Novaka, Rafe i Rodžera, najbolji je Tim. On već ima iskustvo igranja finala na Gren slemovima. Igrao je dobro protiv Đokovića u finalu Australijan Opena. Uživam gledajući Cicipasa. Zverev je pokazao da može da bude na visokom nivou – zaključio je Beker.

Podsetimo, teniska sezona je suspendovana do kraja jula, a da li će biti nastavljena odmah posle toga ostaje da se vidi.

Nekadašnji švedski teniser iznenađen Federerovim predlogom

OBAVEZNO POGLEDAJTE – SPORTSKE PRIČE Pirlo: Spavao sam i igrao igrice, a onda osvojio Mundijal

50 Komentara

    Ista ova vest je bila pre dva dana ajde obratite malo pažnju.

    I ja bih voleo ovako nesto, ali svi ti igraci na trenutak zablistaju pa ih nema mesecima. Tim i par igraca ima taj neki kontuinitet, ali daleko je to sve od idealnog

    Svaki drugi dan citam po jednu motivacionu izjavu Bekera upucena mladjim teniserima kako bi srusili nepobedivu trojku sa vrha. Zaista pojma nemam kakav motiv u svemu ovome ima.

    Ovaj baš ne ume da tipuje. Sve promašio 😂

    Mislim da takve stvari ne mogu bas lako da se predvide. Mnogi su pokazivali potencijal, pa na keaju nista… Djole je tata mata za njih, treba ce im mnogo truda da ga zamene.

    Nema sanse, cim krene malo forma da im opada oni ce zavrsiti karijeru dok su na vrhu

    To se desiti nece,dok je Nole na vrhu niko nece moci da ga smakne

    Bogami osecam da ce ih sledece godine pobedjivati

    Tesko da ce to da se desi

    Ma nema od toga sanse. Ili ti rekao bih da su sanse da se to dogodi ravne nuli

    Od toga nista Bekeru. Bolje gledaj kako da se izvuces iz bankrota nego da lupas gluposti

    Ozbiljna je konkurencija pred trojicom najboljih…ali svacije vreme prolazi… A Medvedev i Tim su najbolja trenutna konkurencija,kakva ce to cast biti gledati,u stvari kakav ce to kvalitetan tenis biti kada se sastane prvi reket i npr Medvedev i Medvedev pobedi… Takav tenis bi bilo lepo ispratiti,ne propustiti!

    Pa sav taj mladi potencijal o kojem se priča, neće nikad biti ni blizu velike trojke. Oni su sa 17,18 godina već imali slemove. A oni imaju svi preko 20 godina, tako da to i nije neki uspeh i da osvoje sledeće godine neki.

    Daj boze da moze jos neko biti kao sto su oni… Ali ne vidim takvu buducnost, takvi se vise nece roditi.

    Njihovo mesto niko ne moze da zameni

    Prva tri mesta ce uvek nositi oni…

    Mozda,nikad se ne zna.Zavisi koliko su gladni ti mladji za uspehom

    Najbolji teniseri sveta… Nole je nas ponos

    Bilo bi zanimljivo da im neko malo pomrsi konce.

    Dok su na vrhuncu, tesko ce se to desiti

    tesko da ce iko to usppeti od mladjih,njihovo vreme dolazi to je neosporno ali tek kada trojku isprate u penziju

    Nema nista od toga. Nema ko njih da pobedi

    Sta je s njegovim izjavama 😂 ima mladih potencijala, ali polako, doce i njihovo vreme

    tesko ce neko rasturiti veliku trojku

    Nema sanse VELIKA TROJKA vlada

    Istog sam misljenja, dok je velike trojke nece se ovi mladi ovajditi previse

    nema nista od toga, bice ovako jos koju godinu

    Tesko da se desi u skorijoj buducnosti.

    Uopste mi se ne svidja njegova izjava, neka pobedjuju najbolji dokle god su jos uvek u punoj snazi

    Tesko,ali ko zna…ne vidim bas nekoga osim tima i zvereva…verovatno ih ima jos,ali nisu explodirali…

    Pa normalno kad ovi budu imali po 40 god da ih prestignu.

    Niko nije nezamenljiv i nepobediv ali velika trojka se poprilicno dugo zadrzala na samom vrhu,iza njih je ogoman rad,svako od mladjih jedino moze dobro da iskoristi njihov los trenutak

    Iskreno i ja to jedva cekam i nadam se da ce uskoro naici neko ko ce da im parira…jer vec postaje dosadno, svako finale isto

    Moraju ovi mladji jos puno da rade da bi mogli da pariraju

    Tesko, jos najmanje 4,5 godina ce oni vladati tenisom

    Potrefilo tako da ova trojka dominira 15god bezmalo, za to vreme neko na mah im pruži otpor i to je sve.. Vrv su ovo najbolji svih vremena, posle njih tenis neće imati tolku snagu

    Jedino mogu da im pariraju Medvedev i Tim, obi ostali teško

    Teško da će ovi mladi koji imaju po 20 kusur dočekati pad a ako dočekaju ima će po 30 godine.

    Hahaha, to su rekli inpre 3 godina da jw svak sledeća njihova pa ništa

    “Kada budu na vrhuncu”. Тaј voz ste propustili, а оni i dalje deru!Uzivajte i budite srećni sto ste delili teren sa njima!

    Ima Tim jos da uci, stari su ovo lisci 🙂

    Level iznad svih su …tako da tesko jako još uvek

    I moje misljenje, kao velikog fana tenisa, jeste da su Danil Medvedev i Dominik Tim trenutno najblizi tome da ozbiljno pariraju “velikoj trojci”. Naravno, vreme ce pokazati koliko su spremni da izadju na kraj sa svim izazovima, ne bi li mozda u buducnosti postigli bolje rezultate od Rafe, Rodzera i naseg Noleta. Bice tesko, i vrlo sam skeptican po tom pitanju, ali videcemo 🙂

    Mislim da trojka nece lako da se preda. Jos ovu mladi ima da uce od njih.

    Bogami tako je

    Sta?

Postavi odgovor