Zbog pandemije koronavirusa sport je potpuno stao. Tenis se sigurno ne igra do 27. aprila, a videćemo da li će se tada nastaviti.
Nema sumnje da mnogima nije drago što se u ovom slučaju tenis ne igra, ali zdravlje je bez ikakve dileme najvažnije.
Tako je nekadašnji svetski broj jedan u dublu, Mark Nouls, istakao da ova pauza najmanje odgovara Novaku Đokoviću.
– Ono što Novak radi je spektakularno. Svi smo zadivljeni time. Ove godine deluje tako koncentrisano i sveže kao u onim najboljim danima. Velika je nesreća za njega što je usledila ova pauza jer je u seriji od 21 pobede i na terenu je izgledao izvrsno – rekao je Nouls za “Tennis Channel”, a prenosi Sportklub.

Osvajač 55 trofeja u konkurenciji parova veruje da će naš as nastaviti tamo gde je stao kada se nastavi sezona.
– Očekujem da nastavi tamo gde je stao kada god sezona bude nastavljena. Delovao je izuzetno motivisano, imao je nekoliko izjava u kojima je naglasio da bi voleo da ostane bez poraza, a to je ozbiljna poruka protivnicima – zaključio je Nouls.
Podsetimo, Novak Đoković je ove sezone osvojio ATP kup sa reprezentacijom Srbije, Australijan open i Dubai.
Treba reći i to da najbolji teniser sveta ove sezone ima učinak 18-0.


