Novak Đoković se plasirao u četvrtfinale Sinsinatija, a pred susret sa Pablom Karenjom Bustom, viđena je zaista sjajna scena.
U blizini svog mesta pored terena, predviđenog za igrače, primetio je jednog mališana s posebnom majicom, o kojoj ćemo nešto kasnije.
Đoković je rešio da “usluži” dečaka, onako kako se deca zadužena za to, ponašaju prema njemu i ostalim teniserima.
Tako je prvo namestio peškir da sedne, dodao mu napitak da se osveži… A
razlog tome je zaista emotivan.
Kako je i sam Novak naveo na Instagramu, u pitanju je neko ko je pobedio tešku bolest u životnoj borbi.
– Ovaj hrabri dečak pobedio je neuroblastom, dijagonstifikovan kada je bio desetodnevna beba! Preživeo je i sada s pravom nosi majicu na kojoj piše “šampion!” Ovaj klinac je apsolutni šampion! – emotivno je poručio Đoković.
Naravno, svi su bili oduševljeni potezom najboljeg tenisera sveta, koji je još jednom pokazao da je veliki čovek i učinio da se ovaj dečak pored životnog, na trenutak oseti i teniskim šampionom.


