Čelni ljudi Vimbldona razmatraju mogućnost da i naredne godine zabrane učešće ruskim i beloruskim teniserima.
Kako prenose ostrvski mediji, odluka za narednu godinu još nije doneta, ali ukoliko se ne promene uputstva britanske vlade, zabrana može da ostane na snazi i za naredni Vimbldon.
U obrazloženju vlade Velike Britanije stoji sledeće:
– Individualni sportisti, organizacije, gradovi ili brendovi koji predstavljaju Rusiju i Belorusiju moraju da budu pod zabranom.
Zbog cele ove situacije Vimbldon je kažnjen sa 207.000 funti, dok je Teniska asocijacija Velike Britanije morala da plati još 620.000 funti, a nedavno završeni turnir nije se bodovao.
Titule u singlu na Vimbldonu osvojili su Novak Đoković i Jelena Ribakina.
NOVAK STIGAO U VISOKO: Đoković gost na otvaranju teniskih terena! (VIDEO)
OBAVEZNO POGLEDAJTE: Novak Djoković nakon dočeka, odgovarao na pitanja novinara



emir
Čudi me da ne razmatraju opciju da zauvek zabrane učestvovanje igračima iz Rusije i Belorusije
sofia
Sad znaju kako je Djokovicu bilo!
sava
Ovi Britanci su najgori narod ubedljivo,nule od ljudi!
dragan
Kad se politika umesa u sportove!!!
relja
Pa nisu oni nista krivi zbog rata sto se desava
ruzica
Ovo je cista glupost,strasno sta rade ljudi…