NASTAVAK PROBLEMA: Vimbldon bez Rusa i Belorusa i naredne godine?

Čelni ljudi Vimbldona razmatraju mogućnost da i naredne godine zabrane učešće ruskim i beloruskim teniserima.

Kako prenose ostrvski mediji, odluka za narednu godinu još nije doneta, ali ukoliko se ne promene uputstva britanske vlade, zabrana može da ostane na snazi i za naredni Vimbldon.

U obrazloženju vlade Velike Britanije stoji sledeće:

– Individualni sportisti, organizacije, gradovi ili brendovi koji predstavljaju Rusiju i Belorusiju moraju da budu pod zabranom.

Zbog cele ove situacije Vimbldon je kažnjen sa 207.000 funti, dok je Teniska asocijacija Velike Britanije morala da plati još 620.000 funti, a nedavno završeni turnir nije se bodovao.

Titule u singlu na Vimbldonu osvojili su Novak Đoković i Jelena Ribakina.

NOVAK STIGAO U VISOKO: Đoković gost na otvaranju teniskih terena! (VIDEO)

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Novak Djoković nakon dočeka, odgovarao na pitanja novinara

 

6 Komentara

    Čudi me da ne razmatraju opciju da zauvek zabrane učestvovanje igračima iz Rusije i Belorusije

    Ovi Britanci su najgori narod ubedljivo,nule od ljudi!

    Kad se politika umesa u sportove!!!

    Pa nisu oni nista krivi zbog rata sto se desava

    Ovo je cista glupost,strasno sta rade ljudi…

Postavi odgovor