KALINIĆ IMA JASNE CILJEVE: Spremamo se za ono najvažnije, a to je prva utakmica u Berlinu!

Košarkaši Srbije su ubedljivo savladali Finsku rezultatom 100:70 u trećem kolu grupne faze Evrobasketa. Nikola Kalinić je govorio na konferenciji posle meča.

Srbija je uz Nemačku, Grčku i Ukrajinu ostala neporažena selekcija na Evropskom prvenstvu posle tri kola.

Kalinić je istakao da je ovo sve priprema za narednu fazu takmičenja.

– Osećamo se dobro, pogođali smo iz otvorenih pozicija, odigrali dobru odbranu, dobro trčali. Sve je ovo priprema za Berlin – rekao je Kalinić.

Srpski košarkaš se nadovezao i na Izrael, za koji ima puno respekta.

– Očigledno da je Avdija lider, znamo da je Mekel, Pnini, Madar, svi su dobri igrači. Pristupićemo ozbiljno utakmici i kao što sam rekao, spremamo se za ono najvažnije, a to je prva utakmica u Berlinu – smatra krilni košarkaš.

Kalinić je bio upitan da prokomentariše kako je ispunjavati zahteve Pešića.

– Moramo da se potrošimo, zato smo tu. Sigurno da selektor Pešić traži da budemo agresivni, što je nekada moguće, nekada nije. Zavisi od godina, osećaja, ali trudimo se da ispoištujemo njegove zamisli. Za sada tri pobede, ne letimo, ali važne su pobede. Izgleda dobro i mi sve i više prihvatamo njegove principe i on naše navike, i to izgleda sve bolje i bolje. I to nam je cilj – izjavio je Kalinić.

“ORLOVI” VISOKO LETE: Srbija deklasirala Finsku uz novih 100 poena! (VIDEO)

OBAVEZNO POGLEDAJTE: MUNDIJAL NA DLANU: Upoznaj Vels i osvoji dres! EP08 | Meridian Svetsko prvenstvo Katar 2022

 

9 Komentara

    Fokus je uvek pobeda i ono sta ih ceka!

    Ne sme Pešić da im dozvoli da se opuste i pomisle da ne moraju dalje da se bore u svakoj utakmici kao da su pred ispadanjem, samo tako mogu ostati neporaženi

    Berlin nas ceka,to Kalina zna i zato spusta loptu,samo bez euforije…

    Doktor kosarke je ovaj Kalina,u pravu je bio Pesic kad je rekao da mu je najbitniji igrac repke!

    Ovo su jos pripreme,najvaznije je od osmina finala,tad se sve gleda i racuna.

    Tako je Kalina,spustu malo loptu,zna se sta je najvaznije.

    Pitanje je da li bi Nemačka bila neporažena da sudije nisu pokrale Litvaniju

    Tako i treba postavljati ciljeve,korak po korak,i sve ce se ostvariti!!!!

Postavi odgovor