Čudesna partija, nije mnogo puta – ne samo u Partizanu – Bruno Kaboklo odigrao kao protiv Crne Gore na otvaranju olimpijskog turnira u Rigi. Ubacio je 25 poena, imao 9 skokova. Pogađao trojke, leteo po terenu… Meč završio sa indeksom 34. Apsolutni heroj Brazila.
Furiozan finiš Brazila za prvi korak ka Parizu, Kaboklo kakvog nismo viđali…
Očigledno se osećao dobro. Nije to mora da kaže. Ali jeste. Baš tim rečima počeo je razgovor za Basketnews snažni Brazilac posle pobede nad Crnom Gorom.
Meridian Sport te časti – POTPUNO BESPLATNO! Registruj se i odmah preuzmi 6.000 FREEBET!
“Osećam se odlično. Ne bih rekao kao da sam na odmoru, ali uživam mnogo što sam u reprezentaciji. Da mogu da se resetujem, mogu da se fokusiram, da uživam, da igram slobodno. Volim što sam sa ovom grupom”, pričao je Kaboklo.
U reprezentaciju je došao pošto je svojevoljno napustio Partizan. Klub se oglasio, oglasio je i njegov agent, pa klub ponovo… A šta on kaže, upitan je Kaboklo.
“Moj agent se bavi time. On razgovara sa Partizanom. Moraćete da pitate mog agenta o tome”, rekao je litvanskim novinarima izvinjavajući se jer ne može da priča o tome.
Za još jedno pitanje je rekao da se pita agent – vezano za njegov odlazak u Makabi. Nedavno je Walla sport objavila da postoji interesovanje za njega.
“Makabi je dobar tim. Ne znam, videćemo, to je takođe posao mog agenta”, rekao je Kabokolo
Ali – mora se priznati da mu je boravak u Partizanu ipak prijao. Recimo – tokom NBA karijere igrao je protiv Nikole Vučevića šest puta. I za tih šest utakmica imao prosek od 4,2 i 2,6 skokova, a Vučević 17,1 poents i 10,5 skokova. Sada je bilo dosta drugačije.
“Mislim da smo napredovali tokom godina. Radio sam naporno i mislim da se to sada isplaćuje. On je veoma snažan igrač, fizički jak, krupan. Ali ja imam veći raspon ruku i mogu da mu zasmetam na šutu, da ga blokiram. Sjajan igrač i drago mi je što sam imao priliku da igram protiv njega”, rekao je Kabkolo.
Bonus video:



Goran Munic
Kaboklo ocigledno ima nekih nesporazuma sa Partizanom.
srboljub.birmancevic
Kaboklo ne želi da odgovara na pitanja o Partizanu ili odlasku u Makabi, samo želi da uživa u igranju za reprezentaciju Brazila.
biljana.rebec
Zbogom i srecno mu bilo!!!