DANILOVIĆ: Moralo je da bude i kiše, ne kiše -pljuskova!

Mlada srpska teniserka Olga Danilović zablistala je u Moskvi pre dve godine kada je osvojila svoju prvu WTA titulu.

Ipak, nakon toga usledio je niz nešto lošijih rezultata, a Danilović je sad otkrila i šta je to uticalo na njenu igru.

Olga je kao juniorka ostvarila zapažene rezultate, osvojila je tri Gren slem titule u dublu.

-Ljudi me često pitaju o toj transformaciji iz juniorskog u profesionalni tenis. Iskreno, nikad nisam razumela šta su želeli da kažem. Kada sam počela da igram profesionalno, osvojila sam dva turnnira na kojima je nagradni fond bio 15.000 dlara, igrala finale turnira sa nagradnim fondom od 25.000 – kaže Olga i dodaje:

-Osvojila sam svoju prvu WTA titulu 2018. godine u Moskvi. Brzo sam napredovala, a onda me je život udario. Nije sve bilo lako, nije svuda bilo cveća i duge. Moralo je da bude i kiše. Ne kiše, pljuskova.

Krajem septembra 2018. godine mnoge stvari krenule su nizbrdo.

-Posle US Opena, igrala sam turnir u Taškentu. Te nedelje izgubila sam dedu. Takođe, rastala sam se sa trenerom Aleksom Korečom, koji mi je bio mentor. Bio je to težak period za mene. Igrala sam bez trenera, probala sam sa njih nekoliko, ali nismo kliknuli.

Ni tu nije bio kraj.

-Između mene i Aleksa se ništa nije desilo, nismo se svađali. On je bio jedan od najboljih tenisera sveta, ali sada ima porodicu, druge poslove, nije mogao da putuje sa mnom.

-Meni je bio potreban neko ko će stalno biti sa mnom jer sam imala samo 17 godina i nisam mogla da živim sama. Osećala sam se izgubljeno, kao da izdajem svoju igru. Kada sam bila na terenu, pokušavala sam sve da izbrišem i fokusiram se na meč, ali jednostavno nisam mogla.

Otkrila je Danilovićeva i šta ju je najviše pogodilo na privatnom planu.

-Moj deda je bio brižan čovek. Kad god bi nešto o meni izašlo u novinama, on bi to isekao, pravio je album. Kada sam osvojila Moskvu, plakao je. Dva meseca kasnije je preminuo. To me je pogodilo, ali mi je bilo drago da je bio svedok jednom od najlepših momenata u mom životu – naglasila je Olga.

LEPE VESTI: Olga Danilović negativna na testu za koronavirus

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Meridian za Sofiju – Luka Cerovina, KK Mega Bemax

4 Komentara

    Naravo Olga,zivot ima svoje uspone i padove…

    Nije lak put do uspeha to svi znaju …zato samo najjači i opstanu

    Svi smo razliciti, neko pobedi takve stvari, neko je emotivniji i teze mu padaju, emotivniji je. Al Boze moj, verujem da ce prevazici takve stvari, i da ce bitj sve jaca i jaca.

    mora i kroz trnje da se prodje Olga,neko lakse dodje do cilja a neko nazalost teze,ne daj samo napred,samo rad i rad i docice rezultati

Postavi odgovor