Amerikanac Sebastijan Korda sastaće se sa Rafaelom Nadalom u osmini finala Rolan Garosa.
Korda je trenutno 213. teniser sveta i jedno je od prijatnijih iznenađenja na turniru.
Koliko voli Nadala dovoljno govori podatak da je mačku nazvao po “kralju šljake”.
– Rafa je moj najveći idol, jedan je od razloga zašto sam izabrao tenis. Gledao sam ga kako igra, veliki je borac. Od njega sam naučio da nikad ne treba odustajati. Kad god sam na turniru, trudim se da budem kao on. Čak sam nazvao mačku Rafa po njemu. To govori dovoljno koliko volim tog momka. Neće biti lako. Svakako ću biti najsrećnija osoba na svetu. Radujem se tom duelu – rekao je 20-godišnji Amerikanac.
Zanimljivo da je tenisom počeo da se bavi gledajući meč Novaka Đokovića.
– Za tenis sam se odlučio sa 10 i po, 11 godina. Bio sam na US Openu sa ocem i Radekom Štepanekom 2009. godine. Radek je igrao osminu finala ja mislim. Protivnik mu je bio Đoković, igrali su na ”Artur Ešu” u 22.30. Stadion je bio pun. To je bilo nešto najlepše što sam doživeo. Tada sam znao da želim da se bavim tenisom – naveo je Korda, sin legendarnog tenisera Petra Korde.
Ovaj Rolan Garos je najavio Kordin proboj na veliku tenisku pozornicu i od njega u budućnosti treba očekivati da beleži odlične rezultate.



Rile4
Hhahahah još da igra kao on .. ali biće uskoro i to
Mile
hahahaha
Hani666
Simpaticno, ali vidi se da je covek opsednut Nadalom
Zare 202
Korda nema velike sanse protiv Nadala koji je favorit u ovom mecu
Anonymous
Rafa ce igrati kao protiv macke. Razbice ga tako da je bezveze nazvao macku po njemu, to mu nista nece pomoci.
Bane
P.S. Bravo Nevena za komentar, morao sam da ga kopiram
Bane
Moze i sebe da prekrsti u “Nadal” ali dzaba mu
Nena
Moze i sebe da prekrsti u “Nadal” ali dzaba mu