OSETIO JE DA JE TO TO Vest znao kada treba reći dosta

Dejvid Vest, dvostruki NBA šampion sa Golden Stejt Voriorsima, je znao kada treba da završi karijeru. On je to osetio tok jedne utakmice protiv Los Anđeles Lejkersa.

Vest je istakao da je prvi put video da više nije to to  kada je sa Indijanom došao do sam završnice plej-ofa, ali da je tu krizu uspeo da prevaziđe i tako je bilo sve do poslednje dve sezone u Voriorsima.

-Jednostavno, čovek oseti razliku. Igrali smo u Filadelfiji, bilo je hladno i Stiv (Ker, trener) mi kaže: ‘Ej, moraš da čuvaš Embida večeras’. Imam 37 godina i u fazonu sam: ‘Ooooooh, OK’. Kada si mlađi, ideš da opipaš protivnika, da uletiš malo u njega, ali sa 37 sam mislio: ‘Ne, ne’. Čak i tokom meča sam razmišljao da bi mogao potpuno da mi poremeti leđa ako uđem u duel na pogrešan način – kaže Vest i dodaje:

https://youtu.be/wzMI4vgcL88

 
Moja poslednja godina, igrali smo s Lejkersima po hladnom vremenu. Kada si visok preko dva metra, po hladnom vremenu muka je i zagrejati se. Nisam mogao da se zagrejem tokom celog dana – lagano šutiranje, masaža, telo nije htelo da mi se opusti. Tokom meča dvaput sam pokušao da odigram leđima sa Džošom Hartom (bek visok 196cm), samo bi stao iza mene i ne bih uspeo. Bukvalno tokom utakmice sam rekao sebi: ‘Ej, ako ne možeš ovog momka da pomeriš, moraš da ideš. Ceo dan si se zagrevao i nisi uspeo da se zagreješ. Vreme je –

Da podsetim on je karijeru okončao 2018. godine. U NBA je proveo 15 sezona i prosečno je beležio 13,6 poena, 6,4 skoka i 2,2 asistencije.

NIKSI SU ZAGREJANI! Entoni ponovo u voljenom klubu?

OBAVEZNO POGLEDAJTE: SRBIJA – ŠKOTSKA | Fudbalski kutak: Udarac iz ugla #28

5 Komentara

    Sjajan igrač I zaslužio je dosta mnogo je igrao i sam je odredio kad je dosta

    Bolje da se prekine na vrhuncu kada ce te neko pamtiti po dobrim igrama,to je prava stvar…

    Istina,mada bi bila steta da ne obuci nekog mladog igraca ili bude pomocni trener 🙂

    Steta sto tako razmislja,valjda sto su ljudi stariji imaju veci strah.

    Svakako se posle godinu dana pauze vrate iz penzije hahahaha

Postavi odgovor