Velika plivačka nada Srbije Nina Stanisavljević blistala je na Međunarodnom mitingu „Skoplje 2020“ na 25-metarskom bazenu osvojivši šest zlatnih medalja u isto toliko trka.
Stanisavljevićeva, članica Dubočice, je štopericu je na 100 metara slobodno zaustavila na 54,73 i za 31 stotinku popravila lični i državni rekord. Ovo je ujedno i najbolji rezultat takmičenja, te je bio vredan čak 773 FINA boda.
Na 50 leđno je do cilja stigla za 28,20 i za tri desetinke nadmašila najbolji rezultat, koji je bio u vlasništvu njene vršnjakinje Jane Marković.
Stanisavljevićeva je pobedila i u trkama na 100 i 200 mešovito, 200 leđno i 50 prsno.
Najbolje rezultate svih vremena u Srbiji postavili su na istom takmičenju i Uroš Živanović, takođe član Dubočice na 50 prsno u uzrastu do 15 godina i na 100 prsno do 16 godina. Ostvario je vremena 28,81 sekundi, odnosno 1:02,21 minuta.
Mlada Martina Bukvić (11 april) isplivala je 200 prsno za 2:30,73, što je najvredniji rezultat države u istoriji za devojčice do 14 godina.
Na mitingu u Skoplju učestvovalo je 209 plivača iz 33 kluba iz Srbije, Bosne i Hercegovine, Albanije, Slovenije i Severne Makedonije.
ŠTETA! Vaterpolisti Radničkog bez Lige šampiona!
OBAVEZNO POGLEDAJTE: MAĐARSKA – SRBIJA | Fudbalski kutak: Udarac iz ugla #29



berkey
Hi there! I know this is kinda off topic however I’d figured I’d ask. Would you be interested in trading links or maybe guest authoring a blog article or vice-versa? My website addresses a lot of the same subjects as yours and I feel we could greatly benefit from each other. If you happen to be interested feel free to shoot me an email. I look forward to hearing from you! Awesome blog by the way!|
nanazmaj
Ovo je vest!Svaka ti cast Nina,6 zlatnih medalja u 6 trka,ponosu nase zemlje!!!!
DI MARIA
Au koja dominacija ,decojka je nanizala 6 zlatnih medalja , preozbiljan kvalitet ove devojke će je odvesti na sam vrh … svaka čast samo tako nastaviii
Moonmoon
Savrseno! Bravo za nasu Ninu i svaka cast sto su ove godine zene pokazale da su dobre u onome sto rade.
Srećko
Sjajne rezultate su postavile devojčice kao i dečkić, svaka im čast i da samo nastave sa takvim rezultatima.
Nena
6 ZLATNIH MEDALJA U 6 TRKA, DEVOJKA PLIVA KAO PHELPS! SVAKA JOJ ČAST!!! BRAVOOOO
leksi
Ubija 😀 Svaka joj cast,nisam ocekivala da cemo u plivanju biti dobri ove godine 🙂
falkao
iz sest trka sest zlatnih medalja,jato nisam cuo skoro niti video,kao da se trkala sa decom pa nije imala konkurenciju,svaka cast na uspehu koji je itekako vredan paznje,i nadam se da imamo nekog na koga se moze racunati u buducnosti i donositi medalje,samo napred
Flaki
Odlican rezultat,bravo za nasu takmicarku..svaka cast nanrezultatu.