RADNIČKI JE "NA SIGURNOM" : Vraćen dug, kuju se novi planovi!

Konačno lepe vesti – predsednik fudbalskog kluba Radnički iz Niša Dragan Marković rekao je da je klub finansijski stabilan i da navijači od sledeće sezone mogu očekivati puno bolje rezultate.

– Kada smo u decembru 2016. godine došli u Radnički, na čelu sa Ivicom Tončevom, zatekli smo jako lošu, pa gotovo i bezizlaznu situaciju. Ipak, predanim radom došli smo u poziciju da danas možemo da kažemo da smo jedan od najstabilnijih klubova u zemlji – rekao je Marković na sednici Skupštine kluba.

On je istakao da račun Radničkog već tri godine nije bio u blokadi.

– Dug Radničkog je 150.000 evra, što je neuporedivo sa višemilionskim dugom koji smo zatekli. Čak ni ovog duga ne bi bilo da je drugačija situacija i da smo mogli da imamo prihode na koje smo računali, a koje nismo imali zbog kovida – rekao je Marković.

Marković je rekao da je zbog pandemije Radnički malo “skratio” budžet za prvi tim što je dovelo do toga da se do poslednjeg kola bori za opstanak.

– Na sreću, sve se završilo dobro po nas i mogu da kažem da smo već prionuli poslu kako nam se to više nikada ne bi ponovilo – istakao je on.

Po njegovim rečima, u klubu će uraditi sve da Radnički naredne sezone ima tim koji će “odmah napasti plasman u Evropu”.

radnicki-nis-cair-gacinovic-surbatovic-pripreme
Radnički je na sigurnom (FOTO: Sasa Djordjevic/Starsportphoto)

– Čekamo sredstva iz gradskog budžeta, a kolika god ona da budu, mi ćemo se prilagoditi. U prethodne dve godine smo imali nekoliko značajnih transfera i ta sredstva su nam mnogo pomogla da prebrodimo tešku godinu koja je iza nas – naveo je Marković.

Generalni direktor kluba Dejan Propadalo rekao je da je Radnički u 2020. godini poslovao u plusu i da je ostvario dobit. Dodao je da se plate igračima i zasposlenima isplaćuju redovno.

– Poznato je da se mi u značajnoj meri finansiramo iz gradskog budžeta, a od početka ove godine nam sa te strane nije uplaćen nijedan dinar. Imamo razumevanje za situaciju sa pandemijom i verujemo da će se to uskoro rešiti i da ćemo nastaviti uspešnu saradnju koju imamo sa gradom – rekao je Propadalo.

Propadalo je rekao da je od dolaska nove uprave do danas vraćeno oko četiri miliona evra duga.

– Radnički je spasen od sigurnog gašenja, a uspeli smo i da dva puta izađemo u Evropu i budemo vicešampioni Srbije.

Generalni direktor Radničkog je rekao da Radnički želi da se okrene budućnosti i da stvori što bolje uslove za mlađe kategorije.

– Uložili smo sredstva u stadion i postavljanje novog terena. Sada pravimo fitnes centar za prvi tim, a neophodno je da što pre napravimo još bolju infrastrukturu za mlađe kategorije – zaključio je on.

SKANDALI SE NIŽU: Suma bacio medalju, Natho pretio Gobeljiću!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: DUŠAN DULE SAVIĆ | Priče iz kraja #33

 

12 Komentara

    Real sa Nisave mora da krene napred, jednostavno imaju veliki stadion, navijace i od njih se očekuju dobri rezultati

    Radnički je potreban nasoj ligi, Niš je veliki grad i potreban nam je na fudbalskoj mapi Srbije

    JBG da nije bilo korone tj. da su mogli navijači na tribine ne bi ih bolela glava oko ovog duga.

    Realno i ovako sve skoro normalno funkcionise,nista ne gube i nista se ne ugrozava.

    Baš da vidimo šta će biti naredne sezone.

    Bas lepe vesti,Radnicki iz Nisa je spasen,i finansijski stabilizovan….Sada samo da porade na svojim rezultatima,da pruze jos bolju igru!!!!

    Pa nema vise Lalata i drzave da guraju pa nema i rezultata!

    A kad je to Lalata gurala drzava?!Druze ajde molim te ne lupaj!

    Zavaravanje javnosti!Daleko su oni od toga da su vratili dugove!

    Dobro je za Srpski fudbal da se Radnicki stabilizuje.Velika stvar.Pa da ove sezone Real s Nisave krene u bolje rezultate.

    Radnicki kao jedan veliki klub za nase uslove mora da ima bolje rezultate.To je svakako obaveza svih u Radnickom

Postavi odgovor