I pre početka nove sezone Super lige Srbije, gotovo čitava javnost pomislila je da će se ponovo glavna trka voditi između Crvene zvezde i Partizana.
Rano je za bilo kakav zaključak, ali prvo kolo nam je nagovestilo da bismo mogli da gleamo nešto uzbudljiviji šamionat. Barem zbog toga što je Partizan iznad Zvezde.
Zašto je to tako bitno? Zato što su ceno-beli izbili ispred svog večitog rivala prvi put posle četiri godine, mesec i 27 dana (1519 dana).
Podsetimo, Crvena zvezda je u prvom kolu remizirala sa Vojvodinom (0:0), dok je Partizan bio ubedljiv protiv Proletera (4:0).
Pre početka najavio je trener Partizana, Aleksandar Stanojević, da će biti teško i da nije zgodno kada rival “ima četiri poraza za četiri godine”, ali izgleda da može doći do nešto zanimljivijeg prvenstva, pa možda čak i prekida Zvezdine dominacije.
Poslednji put Partizan je bio iznad Crvene zvezde na tabeli 21. maja 2017. Tog dana je pobedom nad Mladosti iz Lučana (5:0) potvrdio naslov prvaka, prvenstvo okončao sa tri boda više od Zvezde (58:55, posle deljenja poena u plej-ofu) i to bi bilo to.
Na dalje smo gledali dominaciju crveno-belih. Često se taj zaostatak dešavao zbog kikseva na početku Partizana, ali sada je bio potpuno drugačiji start trke.
Da li će ostati na tome ili ćemo zaista gledati uzbudljivije prvenstvo – ostaje da vidimo.
UTISCI NAKON PARTIZANOVE DOMINACIJE: Stanojević presrećan, Žigić krivi samog sebe!
OBAVEZNO POGLEDAJTE: Meridian analaizira EURO!| Sport fokus EP 12



Dorcolac
Ovo je samo trenutak,pocetak takmicenja,sve ce se brzo vratiti na svoje mesto….Zvezda prva a Partizan drugi!
Dambo
Da osete to mesto pa ce brzo na svoju drugu poziciju😁😁😁
Somi
Jos koje kolo i ti je to… Ne mogu oni protiv Zvezde
Djuro
Već nakon nakon trećeg kola Zvezda zauzima prvu poziciju na tabeli i tu ostaje do titule.
Srki
Prvi i poslednji put! 🤣
Di maria
Posle prve utakmice ,neće to dugo trajati neka se raduju do sljedećeg kola 😂
Mare457
Nemoj da se nadaju,nece to dugo da traje hahahaha
Familija0
Konacno smo tu gde na je mesto!Na vrhu tabele!
El matador
Uzivajte dok mozete,nece dugo da traje grobari!
Maras!!!
Necete jos dugo verujte!Brzo ce da se vrate stvari u staro!