Fudbaleri Partizana ostvarili su važnu pobedu u prvoj utakmici u Ligi konferencija, ali su navijači uspeli da bace senku na taj duel svojim ponašanjem.
O tome je govorio i trener crno-belih Aleksandar Stanojević, koji je istakao da mu se to nimalo nije dopalo.
– Pipava tema, bojim se da ne budem pogrešno shvaćen, ali sam uvek direktan, tako je i sad. Meni se nije svidela atmosfera na poslednjoj utakmici. Bio sam razočaran dešavanjima na stadionu. Želja mi je da svi navijamo za Partizan. Igrači se nisu dobro osećali na terenu, bila je tuča, a izostala je podrška kao u Novom Sadu – rekao je Stanojević na konferenciji za medije pre utakmice Super lige Srbije sa Vojvodinom.
Razlog za incidente nema veze sa fudbalom, već stanjem u društvu, ali…
– Trebalo bi izneti stav, prvi sam za to, u nekom trenutku je potreban, ali ostalo vreme podržavajte ekipu. Podrška nam je mnogo važnija od bilo čega što se dešava. Da navijači budu kao u Novom Sadu, kad sam bio presrećan podrškom, iako su i tad izneli stav. Molio bih ih da budu uz nas. Nije lako, biće teških trenutaka, nećemo svaki put moći na vreme da da postignemo gol – kaže Stanojevć i dodaje:
– Poslednjih deset minuta navijači su videli da nam ne ide, pevali „Partizane, napadaj“, a to je energija koja nam je potrebna. Pomozite nam da se borimo i ispunimo ciljeve. Ako hoćeš da iskažeš stav – reci ga, ali pomozite nama. Ipak se fudbal igra zbog igrača. Moja najveća želja je da nas bodre.
A kada se radi o samoj utakmici protiv Vojvodine…
– Važno je da nastavimo pobednički niz. Spremni dočekujemo derbi kola. Vojvodina je u odličnom trenutku: pod Nenadom Lalatovićem je imala dosta pojedinaca sposobnih da reše meč, kod Slavoljuba Đorđevića se više takmiči, igra kao tim, ispoljava doze agresije i discipline. Dok je Đorđević bio u Radniku pričao sam da je trenerska sadašnjost i budućnost, dokazao se sa Zvezdinim omladincima u UEFA Ligi mladih, u Surdulici iznedrio najboljeg strelca lige. Svaka mu čast. Dobro je da se takvi treneri pojavljuju, da imaju pravac. Želim mu da nastavi tako i ispuni sve želje – ističe Stanojević.
Vladimir Stojković najverovatnije napušta tim, ali očigledno svakako nije bio u planu Stanojevića za utakmicu protiv Vojvodine.
– Neće braniti u Novom Sadu, nevezano za transfer. Ne bi ni branio, jer smo planirali rotacije. Ako ode, a blizu je, možemo da se oslonimo na Aleksandra Popovića, koji je branio izvanredno prethodnu sezonu. U prednosti je, jer ima više utakmica u nogama u odnosu na Nemanju Stevanovića koji je proletos kuburio sa povredom – kaže Stanojević i dodaje:
– Imam poverenja u Popovića. A nema u Partizanu „broja jedan“ posle Stojkovića, samo utiska da je Popović je u prednosti. Ako Stojković ode, dovešćemo još jednog golmana. Ivici Kralju i Nemanji Jovšiću, kompetentnijima od mene, prepustio sam odluku – istakao je Stanojević.
FUDBAL GLAVNA TEMA U ŠUMADIJI: Radnički na vrhu tabele, prva pobeda Voždovca!
OBAVEZNO POGLEDAJTE: Poklanjamo 100.000 dinara | Meridian Lepa Strana Života



Di maria
U pravu je ne trebaju nam neredi nego podrška , sto se tiče Stojkovica ima ko da ga zameni ne treba niko da se brine još dva sjajna golmana čekaju šansu