Selektor fudbalske reprezentacije Srbije, Dragan Stojković Piksi, ponovo se obratio medijima pred utakmice Lige nacija.
Srbija će u narednih deset dana odigrati četiri utakmice, jer nakon mečeva u Beogradu 2. i 5. juna, očekuju je gostovanja u Švedskoj 9. i Sloveniji 12. juna.
Upitna je Piksi i o fudbalskim zvezdama koje Norveška ima, poput Erlinga Halanda, ali je on istkaao da veruje u sovj tim i igrače sa kojima radi.
– Veoma sam zadovoljan treninzima koje smo već uradili, zadovoljan sam ponašanjem igrača i celokupnom atmosferom u timu. Ovu utakmicu, kao i one naredne, čekamo potpuno mirni i koncentrisani na ono što treba da uraidmo. Norveška je težak protivnik, ne treba imati dilemu oko toga, imaju nekoliko igrača koji su u rangu svetske klase. Sa druge strane, opet ponavljam da je prošlost iza nas, to je istorija, moramo da gledamo u budućnost i da se suočavamo sa utakmicama koje su pred nama – rekao je Stojković i dodao:
– Našu strategiju baziramo na timskom duhu i drago mi je kada vidim da su igrači solidarni i na terenu i van njega, srećan sam kada ih vidim takve i kada vidim da jedva čekaju da istrče na teren, bez obzira na naporne sezone koji su imali – rekao je Stojković.

Naravno, naglasio je da njegov tim svoj kvalitet mora da pokaže i na terenu.
– Kvalitet imamo, ali treba da ga pokažemo. Jedno je pričati, drugo je igrati – poentirao je Stojković.
Da li Srbija prihvata ulogu favorita u ovom duelu?
– Nebitno je šta drugi misle, meni je važno šta mi mislimo. ako neko smatra da smo mi favoritit, hvala mu na komplimentu, ali ne bih rekao da smo veći favoriti od norveške i Slovenije. Svi imamo te utakmice u kojima moramo da pokažemo kvalitet. Naš cilj je da budemo prvi u grupi, a da li ćemo u tome uspeti – videćemo. Nemam dilemu da ćemo se pokazati i da će igrači utakmice shvatiti ozbiljno. Sve četiri ekipe imaju podjednake šanse, a ko će uspeti u tome – to ćemo videti – rekao je Stojković i dodao:
– Moramo da budemo skromni i da ostavimo drugima da nas hvale, a ne da mi hvalimo sebe sami. Takođe, drugi mogu i da nas kritikuju, ako to zaslužimo, ali verujem da toga neće biti. Skromnost je jako važna.
Upitan je Stojković i o izostanku Dušana Vlahovića.
– Mislim da se ne menja mnogo toga, svi igrači su shvatili ideju koju imamo, kako Srbija želi da se pokaže. Hoćemo da budemo ofanzivni, da igramo lep fudbal. Nema Ducija, ali šta ćemo, da ne igramo? Moramo da igramo! Neko će popuniti to mesto, taj nedostatak… Znate da u ovom ciklusu imamo 30 igrača, zbog kratkog vremenskog perioda i četiri utakmice. Pretpostavljam da će biti nekih rotacija, ali videćemo, ništa se ne menja u našem mentalitetu – rekao je Piksi i dodao:
– Znam sastav, ali mislim da nije vreme da pričamo o tome. Utakmica je tek sutra uveče, videćemo u kom stanju će igrači biti, ali prema onome što vidim – svi su spremni i motivisani. Izaći ćemo sa ekipom za koju smatram da je dovoljo kadra da iznese teret izazova koji se zove Norveška.
KOSTIĆ UVEK SPREMAN ZA SRBIJU: Ne postoji umor kad reprezentacija zove!
OBAVEZNO POGLEDAJTE: MERIDIAN „FABRIKA KISEONIKA“ – Zasađeno više od 1.000 sadnica širom Srbije



dejan
Bas tako selektore. Sta je tu je. Ko ga nema bez njega se mora. Idemo po pobedu.
hristina
Svi smo svesni da bi bilo daleko bolje i lakše da igra Vlahović