Hrvatski teniser Marin Čilić plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u Kvinsu pobedom nad Aleksandrom Bubilikom u dva seta – 7:6, 7:5.
Ceo prvi set nije viđena ni jedna brejk lopta, pa je set, koji je bio potpuno izjednačen otišao u taj brejk. Bublik je imao tri vezane set lopte, ali nije ih iskoristio. Čilić je znao da kazni propuštene prilike pa je u nastavku iskoristio svoju prvu set loptu i poveo sa 1:0.
U dugom delu igre Čilić je odmah na startu stigao do brejka a zatim i vođstva 3:0. Iako je delovalo da sledi rutinsko “odrađivanje” posla za drugačiji ishod pobrinuo se Kazahstanac. Bublik je vratio brejk u narednom gemu a zatim i izjednačio na 4:4.
Marin ipak nije dozvolio dodatna iznenađenja. Stigao je do novog brejka u 12. gemu i overio plasman u naredu rundu nakon sat i 36 minuta igre.
U borbi za polufinale Čiliću će rival biti Emil Rusuvori.
KANAĐANIN NASTAVLJA SA DOBRIM IGRAMA: Ože Alijasim slomio otpor žilavog Amerikanca, sledi ozbiljan test!
OBAVEZNO POGLEDAJTE: NEMACKA vs. ITALIJA – FIFA 22 predictor ep.15 @Beki



hana
Svaka mu cast,bas lepo napreduje,sto upornoscu sto i pomalo srecom u ovom mecu!!!!
andjela
Nastavio je Čilić sa dobrom igrom nakon RG